Pagina 2 din 2 PrimulPrimul 12
Sunt arătate rezultatele de la 11 la 15 din 15

Subiect: Ro-3 - Runda 10

Senator MaDFroG's Avatar
    Data înregistrării
    05.10.2008
    Locație
    Pe un nufar , lacul Cismigiu

Implicit Re: Ro-3 - Runda 10

Citat În prealabil postat de mp27 Vizualizare mesaj
    sunt atat de rai incat i-au batut pe astia mici cu peste 2 luni inainte de aparitia planurilor. asa ceva de mult nu am mai vazut.
    si nu a fost doar o palma la fund. au fost capete in gura .
    poate cineva din nord ne explica de ce tot dau delete. care este motivul pentru care nu asteapta umili sfarsitul :))))
    Reimprospateaza-mi memoria chipesule, Columna a revenit pe acest server runda trecuta cu vreo 20 de jucatori din vechea garda. Fara sa aiba cunostinta de versiunea T4, toti jucand pe T3.6 in trecut. Stiam ca sunt sanse mari sa pierdem dar am zis WTF nu suntem fatalei si ne plac provocarile, era normal sa pierdem avand in vedere ca adevrasrii N-Team aveau 2 cadrane in timp ce noi nu stiam cate fake-uri tre sa dam ca sa nu ni se vada trupele sau ce inseaman arginti sau aventuri. Cu toate astea ne-am jucat sansa, noi reusind sa acaparam cadranul SW si avand un PNA cu SE-ul...am luat bataie...era de asteptat. Mai mult ne-au cucerit si minunea...insa am luptat in continuare, am cucerit alta si am reusit de data asta sa o aparam cu succes ...am terminat cu o minune lvl 0 detinuta de mine. Multi au spus ca nu a contat, dar defapt a contat...era o simpla dovada ca luptam pana la capat.

Incepem actuala runda 2016-2017, mai pregatiti de data aceasta intalnind acelasi adversar in N-Team - fara Shev si inca vreo 2-3 veterani. Serverul era echilibrat, mai jos va dau statistica jucatorilor inainte de aretfacte preluata dintr-un mass dat de mine
    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Cadranul NV –format din aliantele N-Team V si N-Team F cu un total de 116 jucatori
    Cadranul NE – format din alaintele N-Team 1 si N-Team 2 cu un total de 110 jucatori
    Aceste doua cadrane sunt aliate intre ele si mai au un aliat in alianta Bushido, o alianta care nu prea poate fi luata in calcul datorita conturilor slab dezvoltate din care este compusa. Acesta alianta are un numar de 37 de membrii.
    Cadranul SW – este dominat de alianta Columna - compusa din mai multe winguri (Columna V , Columna, Columna R, Columna B) cu un total de 112 jucatori. Tot in acest cadran se regaseste si alianta Heroes (43 de jucatori) , alianta condusa de jucatori cu experienta(fosti columnieni) ce vor coopera in interesul cadranelor din Sud.
    Cadranul SE – format din Donjon SE , Donjon N si Donjon DS (92 jucatori)
    Dupa cum putem observa Nordul are o forta 263 jucatori contra Sudului de 247 de jucatori , o situatie relativ echilibrata din acest punct de vedere. In primele saptamani de server situatia fiind foarte dezechilirata, Nordul avand un numar dublu de jucatori recrutati fata de sud, dar datorita reorganizarilor desfasurate, catpultarilor din sud....numarul s-a redus simtitor.
    Topurile populatiei pe alianta sunt ocupate de aliante din Nord, insa acest lucru se datoreaza in principal faptului ca au mai putine winguri drept urmare au mai multi membrii intr-o alianta, fata de aliantele din sud.
    Concluzie - aceste statistici sunt destul de putin relevante, diferenta se face dupa activitatea membrilor din aliante, dupa implicarea fiecaruia. Istoria travianului a aratat de nenumarate ori ca alianta castigatoare nu este intodeauna ceea care are mai multi membrii ci alianta care are cei mai multi membrii activi care respecta idicatiile coordonatorilor. In prezent avem parte de putina actiune fiindca se anunta aparitia artefactelor, iar acest lucru imputineaza actiunile ofensive intre cadrane.
    Doresc sa ramaneti la fel de activi , implicati si sa terminam in aceeasi formula ca alianta castigatoare, eu cred ca este foarte posibil acest lucru.
    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Trec artefactele Columna se misca excelent sub indrumarea unui chipes coordonator reusind sa isi cucereasca toate artefactele din cadranul propriu si cateva artefacte din cadranele vecine. Donjon devine Columna SE , iar in urma unor actiuni off exemplar coordonate de un alt jucator chipes ... Nordul pierde cateva artefacte dar si numeroase capitale.
    Vazand dupa 5 servere castigate N-Team ca in sfarsit dau de o provocare...isi arata cu adevarat fata de campioni a 5 editii si incep sa isi dea delete pe capete. Aceasta decizie din partea lor nu numai ca nu le face cinste dar este o lipsa de respect si fata de noi. Niste adevarati campioni ar fi luptat pana la capat si ar fi incercat sa intoarca soarta serverului sau macar sa piarda cu demnitate nu sa arunce prosopul . Imi pare rau sa o spun...aveam un respect deosebit pt 2-3 jucatori excelenti din Nord care au ales aceasta cale rusinoasa de a parasi serverul.

Ne intrebam de ce Travianul piere....pai normal ca piere daca la primele greutati alegem calea usoara a deletului si ne mutam precum niste ferme pe un nou server.

Columna mai are de munca sa isi definitiveze victoria pe acest server, dar lumea tre sa stie, victorie sau infrangere noi jucam pana la capat.

Paste Fericit tuturor!!!
    Salut ! Ai auzit ? Cea mai buna alianta din Romania se va naste pe viitorul s5.com ,campioni ai serverelor nationale , nuclee de jucatori experimentati de pe s1 , s2 , s3 si s4 ...se unesc sub aceelasi nume ca sa joace pe cel mai disputat server international. Un proiect 100% romanesc...vrei sa participi ? Inscrie-te pe www.aliantelecolumna.ro !!!!!

http://forum.travian.ro/showthread.php?t=30480 - si am castigat

Fermier
    Data înregistrării
    22.03.2012

Salut,

In primul rand, "Hristos a Inviat" cu ocazia sarbatorilor pascale.
    Legat de ro3, situatia este urmatoarea: au intrat putini jucatori vechi ai N-team, probabil sub 10, iar cativa de plictiseala au intrat chiar ca si dusmani. Desi s-a incercat revenirea N-team, am fost prea putini din cei vechi si fara chef de joc.Columna si-au dorit mult revansa..au adus mai multi jucatori, si cum se zice in fotbal: isi doresc mai mult sa castige :))

mp27...vad ca esti activ pe forumuri..runda trecuta erai activ doar cu informatii din sud pentru prietenii din nord (ai fost cel mai bun spion al N-team ului din columna :)))

madfrog... iti recomand sa mai vizionezi odata : https://www.youtube.com/watch?v=BGTizc4Pewk
    Cel mai amuzant si mai frumos travian jucat de mine a fost cand am cucerit cele 2 ww-uri ale sudistilor, si am rezistat doar cu eroul a cel putin 70 atacuri cu capetenii si armate ale columnei in disperarea lor de a recuceri ww-ul, omorand eroul si de 2-3 ori pe zi sa il mut ori pe ww-ul din se sau sw, depinde unde atacau.

Desi multi jucatori importanti au dat delete sau sunt in delete, tin sa va anunt ca serverul inca nu e incheiat, si cei cativa care mai suntem ne vom bate pana la capat.

O mica mostra :
    [31-Aug-16 8:51:20 AM] mariuspopescu27: spionu , desi are carente mari pe alocuri, ne-a dat astazi dimineata o lectie de travian extrem
    [31-Aug-16 8:51:33 AM] mariuspopescu27: nici nu stiam ca se mai practica :D
    [31-Aug-16 8:51:56 AM] Max: ?
    [31-Aug-16 8:52:06 AM] mariuspopescu27: intercalare cu vila
    [31-Aug-16 8:52:21 AM] Max: aha, frumos
    [31-Aug-16 8:52:30 AM] Max: deci a fost cel putin 17 min intre atacuri :D
    [31-Aug-16 8:52:37 AM] Max: atat ii ia la lvl 1 la vila
    [31-Aug-16 8:52:40 AM] mariuspopescu27: ete poola
    [31-Aug-16 8:52:45 AM] mariuspopescu27: a fost 1 secunda
    [31-Aug-16 8:52:55 AM] Max: nu poti da vila instant
    [31-Aug-16 8:53:02 AM] mariuspopescu27: nu
    [31-Aug-16 8:53:11 AM] mariuspopescu27: dar o poti da cu 17 minute inainte
    [31-Aug-16 8:53:19 AM] Max: sau sa inteleg ca al doilea nu avea deloc catas?
    [31-Aug-16 8:53:25 AM] mariuspopescu27: sa se termine constructia fix in secunda respectiva

aici legat de prietenul mp27 :D

[8/21/2016 8:47:28 PM] Spionu: noutati de la Marius .. ?):
    [8/21/2016 10:17:36 PM] X: da, putine comentarii
    [8/21/2016 10:18:07 PM] X: [22:01:41] mariuspopescu27: cam putine comentarii
    [22:01:57] mariuspopescu27: iata insa cea mai buna replica :
    [22:02:30] mariuspopescu27: ***...mai bine atacam la ea decat pe ww....
    :))
    [8/21/2016 10:18:17 PM] X: ultima era replica lui clau22
    [8/21/2016 10:18:50 PM] X: exista insa si optimisti incurabili :
    lasati, ca o sa dea pe ww-ul wpt-ului,

Bafta multa in rest si va anunt ca unii mai au si o viata in afara de travian!
    /Spionu

Senator MaDFroG's Avatar
    Data înregistrării
    05.10.2008
    Locație
    Pe un nufar , lacul Cismigiu

Citat În prealabil postat de Spionu Vizualizare mesaj
    madfrog... iti recomand sa mai vizionezi odata : .... Bafta multa in rest si va anunt ca unii mai au si o viata in afara de travian!
    Nu este nevoie sa vizionez nimic, cunosc cum s-a desfasurat serverul precedent, cum am precizat in postul meu ...am pierdut din mai multe motive
    1.Erati o echipa mai buna in acel server - 4 servere jucate chiar si impotriva natarilor aveati deja un grup de oameni in care aveati incredere, va cunosteati, stiati pe cine sa va bazati si pe cine nu.
    2.Erati o echipa mai numeroasa serverul trecut - doua cadrane deja aliate de la inceput de server contra la doua cadrane nealiate care nu se cunosteau si bajbaiau. Tu daca vii cu un tovaras si tabarati pe doi oameni random pe strada nu este neaparat o bataie echitabila, pana se prind aia ca trebuie sa coopereze si-o iau pe coaja , mai ales ca poate exista neincredere intre cele doua persoane random.
    3.Nu aveam experienta pe respectiva versiune - eu aveam aventurile neterminate cand fondasem satul 2...Da, ati batut niste noobi si ati facut si filmulet ca sa va mandriti cu asta.
    4.Noi in cativa insi am inceput recrutari...eu spre exemplu am fost sunat in a treia sapt de server sa intru in joc. Revenirea pe server nu a fost deci una organizata si una facuta in hazard.,

Dar hai sa nu mai vorbim de epoca voastra de aur facuta pe natari si pe noobi... vrajeala ca ati intrat doar 10 din fosta echipa este o scuza pe care ti-o spui tie noaptea ca sa dormi mai bine si te rogi sa nu iti niveleze Columna capitala. Ira umbla cu o armata de fani server de server dupa ea , faptul ca ati ales sa jucati sub alte nickuri fata de serverul trecut nu schimba situatia.
    Da prietene noobii aia de serverul trecut au crescut mari... aia de le-ai luat minunea atunci acum le zugravesti zidurile cu trupele tale de nici nu mirosi rapoartele.

Iar ala de il faci spion, intra la voi in cadran si va fura artefactele de parca le i-a la o promotie de Black Friday.
    Asta de ii zici spion trece prin capitalele voastre alaturi de alti columnieni cum trec masinile pe autostrazile din afara....cu viteza si fara opriri.Suntem prea batrani ca sa bagi raca intre noi spionule, de cate ori te-ai lipit pe zidurile Columniene serverul asta ma mir ca nu te acuza astia de la tine ca esti tu spion pentru noi, ca Doamne, ce ai mai ridicat moralul printre ai nostri cand pupai zidurile precum saruta enoriasi icoanele de sarbatori.

Eu am atras atentia ca aia buni si-au dat delete...gen Pricalistu, Kubick, OmulNegru...etc. pe ei ma oftic, ca nu am avut ocazia sa jucam in continuare impotriva lor...ei aveau posibilitatea sa intoarca soarta jocului ,au plecat ai naibii si nici macar nu te-au luat cu ei....

P.S. Cat despre viata in afara de travian...te-ai laudat ca ai 5 editii castigate consecutiv si acum ne bagi replica asta de ''I am to cool to be a dork''.Pai asta ai invatat de la aia de i-ai batut in 5 editii si acum ca pierzi te-ai gandit sa o utilizezi si tu ?...5 editii sa inteleg ca nu ai avut viata si acum ca ai descoperit viata in afara joculuiai realizat ca asta este motivul pentru care pierzi. Noi am recunoscut ca am pierdut ca am fost mai slabi si mai noobi, tu ai venit deja cu toate scuzele ce se predau la scolile de ferme ...
    Salut ! Ai auzit ? Cea mai buna alianta din Romania se va naste pe viitorul s5.com ,campioni ai serverelor nationale , nuclee de jucatori experimentati de pe s1 , s2 , s3 si s4 ...se unesc sub aceelasi nume ca sa joace pe cel mai disputat server international. Un proiect 100% romanesc...vrei sa participi ? Inscrie-te pe www.aliantelecolumna.ro !!!!!

http://forum.travian.ro/showthread.php?t=30480 - si am castigat

Meșteșugar
    Data înregistrării
    22.04.2010

Adevarat a inviat !

sa le luam pe rand spionule :

- nu sunt prea activ pe forum spionule. Aveam doar o intrebare si nu aveam cui sa o adresez. X nu mai vorbeste cu mine cand isi ia bataie , de cand va sfatuia sa va aparati cu arhitectul si de cand se bucura ca mi-a prins ceva catapulte la cateva capitale nordice catapultate . ( asta cam in saptamana 6 de server cand deja intrasem in nord ) Asa ca singura varianta era sa o adresez pe forum.

- referitor la informatiile vitale pe care le-ai folosit : daca madfrog zicea ca a intrat mai tarziu pe serverul trecut apoi pe mine m-a chemat la 3 luni dupa ce a intrat el. Deci oarecum cand serverul era stabilit si puteam linistit sa va dau orice informatie. dar cum s-a spus si mai sus nu cred ca ati folosit discutiile dintre mine si Xira decat ca si barfa. atunci neavand viata aveai mai mult timp de barfa. daca gasesti ceva util folosit sa-mi spui te rog. sunt curios daca fac si greseli :). desi in teorie este posibil sa fac deoarece sunt chipes si nu perfect.

- “ va anunt ca unii mai au si o viata in afara de travian! “ –asta e colosala. pai mai spionule ce sa inteleg eu din asta ? ca acum cand pierzi ai viata ? pana acum atat amar de vreme nu ai avut viata? sincer asta inteleg din afirmatia ta : ca ai reusit sa descoperi viata. daca o fi asa ma bucur pentru tine

- hai sa lamurim si intercalarea cu vila :
    uite aici parte din continuarea discutiei care ai aratat-o tu mai sus:
    [31-Aug-16 9:57:49 AM] mp27 marius: oricum frumoasa lectie
    [31-Aug-16 9:58:00 AM] mp27 marius: 99 % dintre noi nu am auzit de asa ceva
    [31-Aug-16 9:59:29 AM] Max: eu am zis in din start, nu trebuie sa ii subestiam pe nordici :)
    [31-Aug-16 9:59:50 AM] mp27 marius: pai cine a facut-o ?
    [31-Aug-16 10:00:15 AM] mp27 marius: la cum jucam noi nici pokemonii nu aveam dreptul sa-i subestimam :d
    asta exprima punctul meu de vedere despre cum a jucat columna serverul trecut. Din aceasta cauza am scris ceea ce am scris despre lectia de travian – sa priceapa si restul lumii cum ar trebui sa jucam daca avem pretentii serverul urmator la sanse de castig. Si sa inteleaga si ei ce s-a intamplat. Dupa cum vezi max era foarte bulversat de ceea ce se intamplase si i-a luat ceva timp sa priceapa. Multi nu auzisera de asa ceva. DAR admiratia mea nu era uriasa pentru tine . Doar incercam sa le transmit ceva colegilor pentru ca multi dintre noi nu intelegeam cum si cat s-a schimbat travianul. .Si nu era uriasa pentru ca nu tu ai inventat asta.
    iata o intercalare facuta de mine cu palatul impotriva unor rusi pe s5.com acum foarte mult timp.
    http://prnt.sc/exbyh3
    dar probabil ai batut si tu multi rusi la vremea ta si stii cum este :)))
    daca vrei iti arat si lista celor cu ww sa vezi cum am tinut si eu un ww la 0 /0 in centru insa fara tablite. doar cu intercalari si deff la secunda .era mai frumos parca travianul atunci. poti intreba pe gorgona ca el cred ca-si mai aduce ceva aminte.un jucator bun - pacat ca a gresit emisfera.
    si in caz ca nu ai fost atent era acum foarte mult timp . pe vremea cand inca te jucai cu chestia aia mica prin nisip. cred ca si acum faci asta deoarece NU exista dovezi clare cum ca nu o faci inca.
    si la ce carente ai chiar nu prea cred ca TU ai facut intercalarea aia cu vila. poate un sitter sau coplayer imi va comfirma asta. tu nu cred ca ai recunoaste.

- chestia cu doar 10 insi sa i-o spui lu' ira, restrict, lat1no, borchu, pricalistu,kubik, motanu, love story, ciachi, geodum , so_s, spionului ..hai ca am gasit eu acum repede mai multi :)) Poate ei te-or crede. Nu mai zic de madi , dantes si cei din NE care sigur nu i-ai vazut in viata ta si care joaca pentru prima data travian gorgona, pic si poc ...:))..La urmatoarea interventie mi-e frica sa nu zici ca ai fost singur impotriva tuturor :)))))))

Spor

PS : multumesc pentru extinsa. nu credeam sa am serverul asta asa ceva dar marinimia ta a facut sa pot avea si eu extinsa :))). acum imi pare rau ca nu am luat-o eu si pe aia de la riki. as fi avut 2 :))). dar cred ca enurta va multumi si el.
    PS2 : serverul trecut un jucator din nord ( nu-mi aduc aminte cine ) isi trecea la profil numele jucatorilor catapultati. daca as face asta spionule as avea la profil mai multi jucatori decat mai sunteti voi in tot nordul . si sunt toti din NV spionule. NV care va laudati ca este mult deasupra NE . daca tot arati discutii arata pana la capat :
    [13-Dec-16 12:12:06 AM] mp27 marius: sunteti 66 % minim
    [13-Dec-16 12:12:22 AM] X: :)
    [13-Dec-16 12:12:27 AM] X: cantitate
    [13-Dec-16 12:12:33 AM] X: voi aveti calitate:P
    [13-Dec-16 12:12:38 AM] X: hai nu te mai plange
    [13-Dec-16 12:14:13 AM] X: sunteti 147 jucatori numai in cele 3 columne
    [13-Dec-16 12:15:52 AM] mp27 marius: sunteti 1470 :D
    [13-Dec-16 12:24:45 AM] mp27 marius: saracii bushido
    [13-Dec-16 12:24:58 AM] mp27 marius: se plangeau ca vor actiune
    [13-Dec-16 12:25:10 AM] X: sincer nu stiu cine mai joaca pe acolo
    [13-Dec-16 12:25:14 AM] mp27 marius: nu sa stea ca si columnienii un server degeaba fara actiune :))))))))))))))
    [13-Dec-16 12:25:20 AM] X: pe mine m-a contactat sky
    [13-Dec-16 12:25:28 AM] X: apoi am aflat de ceilalti. am luat 3 jucatori in nw. atat
    [13-Dec-16 12:25:35 AM] mp27 marius: si ei fug la mama naiba in nw si ne sub protectia voastra
    [13-Dec-16 12:26:08 AM] mp27 marius: sunt convins ca-i stii si pe cei din NE
    [13-Dec-16 12:26:27 AM] X: NE este la fel ca si SE al vostru
    [13-Dec-16 12:26:31 AM] X: mereu au fost asa
    [13-Dec-16 12:26:43 AM] X: batalia se va ca de obicei NW/SW
    [13-Dec-16 12:32:06 AM] X: am luat 3 jucatori in nw
    [13-Dec-16 12:32:07 AM] X: atat
    [13-Dec-16 12:33:32 AM] mp27 marius: sunt 3 bushido in ne
    Ultima modificare efectuată de mp27; 19.04.2017 la 12:16:01.

Meșteșugar
    Data înregistrării
    22.04.2010

am si vrut sa-ti zic sa nu mai stai pe forum ca risti sa ramai fara capitala asa cum ai ramas si fara extinsa.
    e insa cam tardiv sa te mai sfatuiesc acum avand in vedere ca nu o mai ai :)

Pagina 2 din 2 PrimulPrimul 12

Subiecte asemănătoare

1. :: diplomație :: RO-3, Runda a IX-a
    Postat de CM Yaenara în forumul Politica si diplomatie - Server 3
    Răspunsuri: 48
    Ultimul mesaj: 29.12.2016, 03:44:01
  2. :: război :: S5- Runda a V-a
    Postat de amy_creatza în forumul s5.travian.ro
    Răspunsuri: 816
    Ultimul mesaj: 26.06.2013, 19:16:22
  3. S7 - Runda III
    Postat de Nicole în forumul s7.travian.ro