Sunt arătate rezultatele de la 1 la 7 din 7

Subiect: Upgradare trupe in fierarie

Fermier
    Data înregistrării
    28.12.2015

Question Upgradare trupe in fierarie

Salut baieti. Am o dilema:

Daca am fieraria lvl 1 sa zicem si eu fac 100 imperieni cat timp este fieraria la 1, in momentul in care duc fieraria la lvl 20 si upgradez imperienii pana la lvl 20 acestia vor avea lvl 20 sau vor ramane cu lvl 1?

Ca trupele tale sa aiba lvl 20 este obligatoriu sa le ai upgradate intai la 20 inainte sa le scoti?

Asa mi-a spus cineva si nu stiu ce sa cred...

Moderator Anthem's Avatar
    Data înregistrării
    16.05.2013
    Locație
    at wit's end

Post Re: Upgradare trupe in fierarie

Salut DannyWay

Un "upgrade" realizat unui tip de unitate va fi valabil tuturor unităților din acel tip din satul respectiv. (answers.travian.ro)

Așadar, în exemplul tău, primii 100 imperieni vor avea upgrade lvl 20 odată ce acesta va fi cercetat în fierăria satului respectiv.
    It never gets old, huh? Boom de yada, boom de yada...

Fermier
    Data înregistrării
    28.12.2015

Implicit Re: Upgradare trupe in fierarie

Multe persoane mi-au zis ca trupele vor avea spre exemplu lvl 20 doar in momentul in care este cercetat lvl-ul 20 pentru fiecare. La modul ca daca tu ai facut trupele cu upgrade la lvl 5 acele trupe vor ramane cu lvl 5 chiar daca le upgradezi la lvl 20.

Banat
    Data înregistrării
    25.03.2008

Citat În prealabil postat de DannyWay Vizualizare mesaj
    Multe persoane mi-au zis ca trupele vor avea spre exemplu lvl 20 doar in momentul in care este cercetat lvl-ul 20 pentru fiecare. La modul ca daca tu ai facut trupele cu upgrade la lvl 5 acele trupe vor ramane cu lvl 5 chiar daca le upgradezi la lvl 20.
    Exemplu:
    Dai 100 pretorieni la facut, ai level 0 upgrade in fierar. Mai faci un sat, doua, ai mai multe resurse, ridici fierarul la 5, dai upgrade la pretorieni level 5. Mai dai la facut 500, peste alte 2-3 sate, ridici fierarul la 10, ii upgradezi la 10. Toti pretorienii facuti de tine pe acel sat vor avea upgrade de 10 indiferent ce upgrade aveai la ei in momentul instruirii lor in cazarma.
    Dupa ce ai upgradat pretorienii level 20, poti chiar darama fierarul, upgrade-ul ramanand.

Fermier
    Data înregistrării
    28.12.2015

Indiferent la ce level i-am facut in cazarma in momentul in care ii upgradez la lvl 20 chiar daca erau 10 inainte ei vor fi lvl 20 in final?

Intreb asta pentru ca vreo 4 persoane mi-au spus ca daca ai facut trupele la un anumit level in cazarma daca ii upgradezi la lvl maxim ei nu vor avea lvl maxim ci lvl-ul pe care l-au avut in momentul cand i-ai instruit.

Banat
    Data înregistrării
    25.03.2008

Indiferent la ce level i-am facut in cazarma in momentul in care ii upgradez la lvl 20 chiar daca erau 10 inainte ei vor fi lvl 20 in final?
    Indiferent.

Intreb asta pentru ca vreo 4 persoane mi-au spus ca daca ai facut trupele la un anumit level in cazarma daca ii upgradezi la lvl maxim ei nu vor avea lvl maxim ci lvl-ul pe care l-au avut in momentul cand i-ai instruit.
    Grav de tot daca ti-au spus patru persoane acest lucru. Poate vorbesc de instruire. De exemplu daca dai la facut 1000 de pretorieni cu cazarma level 18 si apoi o duci la 20, cei 1000 de pretorieni se vor face cu timpul pentru cazarma level 18, chiar daca ea acum e 20.

Fermier
    Data înregistrării
    28.12.2015

Am inteles, acum sper sa fie asa cum spuneti. Si mie mi s-a parut aberant cand am auzit asta. Nu imi venea sa cred ce aud... Multumesc frumos !

Subiecte asemănătoare

1. vloare atac trupe nivel 20 la fierarie
    Postat de Wlad în forumul Intrebari Travian
    Răspunsuri: 2
    Ultimul mesaj: 08.12.2011, 22:04:30
  2. upgradare
    Postat de viorinc în forumul Intrebari Travian
    Răspunsuri: 4
    Ultimul mesaj: 14.02.2010, 14:36:23
  3. trupe aparare la fierarie?
    Postat de .337 în forumul Intrebari Travian
    Răspunsuri: 10