Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul
Sunt arătate rezultatele de la 1 la 10 din 13

Subiect: #REZIST

Fermier
    Data înregistrării
    23.11.2015

Thumbs up #REZIST

Salutare,

Dupa cum probabil stiti, a inceput un nou srver RO2..un server in care echipa ce a castigat runda trecuta s-a vazut deja castigatoare, chiar cu mult inainte sa se restarteze serverul! Insa ghinionul lor a fost ca i-a venit o idee frumoasa lui l-g, de a face o echipa care sa ramana impreuna si pe finale....iar baietii in frunte cu Pingpong, sper ca nu ii gresesc numele, au ales sa vina la noi in cadran sa joaca impreuna cu noi! Si au venit...si asa au si plecat...dupa nici 2 saptamani...asta dupa ce au trimis colonistii de 2 sau chiar 3 ori la fondat! Liderii nostri au ales o strategie excelenta si primele fondari importante d epe server ne-au apartinut in totalitate! Au facut push la Prophet, care a dat primul atac cu catapulte, insa Jumper l-a facut sa uite ca a avut catas...cu un retur excelent! apoi a urmat replica noastra, aroape toti liderii lor avand deja initialele tandari.... cu pierderi relativ mici din partea noastra! Au incercat si ei un retur la Trapadus(eu) si au dat asa frumos incat au ajuns la 3 minute dupa ce trupele mele au ajuns acasa! faza tare este ca se lauda ca au rupt off....palavre, eu am pierdut 25%, nici atat, din care 25% au fost salvate de bandaje...iar ei singura armata de fulgeri ce o mai aveau! Returul a fost dat de Ionitza....momentan nu am adunat rapoartele, insa promit ca o sa le adaug aici peste putina vreme! Insa, ce vreau sa subliniez, este priceperea de care da inca odata dovada l-g...nu ca nu as fi stiut asta, doar el ne-a purtat spre castigarea finalei de anul trecut! Respect maestre....joc travian de la primul ro, insa coordonator off ca si tine nu am intalnit!

Artizan IonitzaM's Avatar
    Data înregistrării
    06.06.2010
    Locație
    targoviste

Implicit Re: #REZIST

Citat În prealabil postat de Trapadus Vizualizare mesaj
    Salutare,

Dupa cum probabil stiti, a inceput un nou srver RO2..un server in care echipa ce a castigat runda trecuta s-a vazut deja castigatoare, chiar cu mult inainte sa se restarteze serverul! Insa ghinionul lor a fost ca i-a venit o idee frumoasa lui l-g, de a face o echipa care sa ramana impreuna si pe finale....iar baietii in frunte cu Pingpong, sper ca nu ii gresesc numele, au ales sa vina la noi in cadran sa joaca impreuna cu noi! Si au venit...si asa au si plecat...dupa nici 2 saptamani...asta dupa ce au trimis colonistii de 2 sau chiar 3 ori la fondat! Liderii nostri au ales o strategie excelenta si primele fondari importante d epe server ne-au apartinut in totalitate! Au facut push la Prophet, care a dat primul atac cu catapulte, insa Jumper l-a facut sa uite ca a avut catas...cu un retur excelent! apoi a urmat replica noastra, aroape toti liderii lor avand deja initialele tandari.... cu pierderi relativ mici din partea noastra! Au incercat si ei un retur la Trapadus(eu) si au dat asa frumos incat au ajuns la 3 minute dupa ce trupele mele au ajuns acasa! faza tare este ca se lauda ca au rupt off....palavre, eu am pierdut 25%, nici atat, din care 25% au fost salvate de bandaje...iar ei singura armata de fulgeri ce o mai aveau! Returul a fost dat de Ionitza....momentan nu am adunat rapoartele, insa promit ca o sa le adaug aici peste putina vreme! Insa, ce vreau sa subliniez, este priceperea de care da inca odata dovada l-g...nu ca nu as fi stiut asta, doar el ne-a purtat spre castigarea finalei de anul trecut! Respect maestre....joc travian de la primul ro, insa coordonator off ca si tine nu am intalnit!
    Acum vazui mesajul de pe forum si e cazul pt cateva lamuriri!
    1.Nu ne-am vazut castigatori inca de la inceput,se intrase sa se joace in ideia unui server 1 vs 3 (NE impotriva tuturor) doar ca au aparut neintelegeri intre o parte dintre liderii vostri si ai nostri care au dus la rupturi!
    2.Au fost cateva catapultari pe majoritatea jucatorilor inactivi(exceptand prophet).E clar ca initialele in mare parte se vor pierde!
    3.Pe partea de diplomatie Rezistul joaca din ce se vede alaturi de cadranul NW si 70% din cadranul SW).Sa nu zicem de mesajele date catre jucatorii union pt ai recruta in Rezist ;) La valoarea voastra cred ca puteati mult mai mult de atat! Raportul de playeri in momentul de fatza este cam asa :) 250(union) vs 350(resist+Ghost+NW cu care aveti PNA).Mai sunt 50 Playeri Demons care nu cred ca pot decide in vrun fel serverul.Asa sa tot jucam ;) Prietenii stiu de ce!!!
    Nu pune gheata pe sufletul meu fierbinte ca tot ce-mi faci mie iti faci tie tine minte!Binele meu e si binele tau,daca tu intelegi, nu o sa mai fie greu mi s-a acrit sa tot vorbesc de parte,ia tu viata mea si fa-ti parte…intelegi?;)

Banat
    Data înregistrării
    25.03.2008

Pai suneti-ne voi, de ce nu este unit cadranul NE? Eu cred ca asa trebuia si ca asta a fost scopul vostru pentru care ati intrat aici (dupa cum spunea un lider de la voi).
    Neintelegeri intre cine si cine? Fuziunea voastra nu este intamplatoare deloc, cred ca se stia din ziua 1 de joc ca veti juca aliati cu se. Cand s-a pus problema ca daca ne unim atacam se-ul nici unul nu a zis, "da, dam in ei", lideri de alianta de la voi au spus clar ca nu dau in se. Ionitza, tu esti...habar nu am cum sa te cataloghez, dar NE-ul pe s2 merita ceva mai bun decat niste slugi sau jucatori veniti din sud.
    Am catapultat conturi inactive? Foarte bine, o sa ajungem pe rand si cele active, rabdare si tutun.

Fermier
    Data înregistrării
    23.11.2015

Citat În prealabil postat de IonitzaM Vizualizare mesaj
    Acum vazui mesajul de pe forum si e cazul pt cateva lamuriri!
    1.Nu ne-am vazut castigatori inca de la inceput,se intrase sa se joace in ideia unui server 1 vs 3 (NE impotriva tuturor) doar ca au aparut neintelegeri intre o parte dintre liderii vostri si ai nostri care au dus la rupturi!
    2.Au fost cateva catapultari pe majoritatea jucatorilor inactivi(exceptand prophet).E clar ca initialele in mare parte se vor pierde!
    3.Pe partea de diplomatie Rezistul joaca din ce se vede alaturi de cadranul NW si 70% din cadranul SW).Sa nu zicem de mesajele date catre jucatorii union pt ai recruta in Rezist ;) La valoarea voastra cred ca puteati mult mai mult de atat! Raportul de playeri in momentul de fatza este cam asa :) 250(union) vs 350(resist+Ghost+NW cu care aveti PNA).Mai sunt 50 Playeri Demons care nu cred ca pot decide in vrun fel serverul.Asa sa tot jucam ;) Prietenii stiu de ce!!!
    Iar ai fumat stricat Ionitza? Ce conturi inactive visezi...aproape toti ati avut damage!

Data înregistrării
    06.06.2010
    Locație
    targoviste

Gabi oricat de mult as fi vrut sa fac de capul meu a trebuit sa tin cont si de parerile celorlalti mai ales ca ultimul server il jucasem cu ei!Am zis-o si ma repet,daca stiam ca cei de pe finala intra in NE cu siguranta nu intra nimeni acolo(daca altii au stiut e problema lor,eu nu am stiut)! Vrei sa fiu realist da o sa ne catapultati si pe cei activi mai ales acum cand 2 aliante sunt prinse intre voi si NW(care din neutri au devenit aliatii vostri)! Si da o sa pierdem sunt constient dar stiu ca am jucat un cadran si ceva contra aproape 3 cadrane.Ca mari jucatori de finala antrenamentul il faceati intr-un alt mod.Nu aliati si cu SW si cu NW ;) Si daca voi o negati ca nu aveti colaborare cu NW atunci liderii de acolo sunt nebuni la cap! ;) Ati intrat,ati zis spargem 2-3 ii speriem si se dau cu noi.Cand ati vazut ca e mult mai greu sa castigati singuri impotriva tuturor(ca asa ati sustinut ca vreti sa jucati) ati dat-o la intoarsa ca pe Dambovita si v-ati aliat cu toate cadranele.Singuru lucru care ma oftica e ca cei din NW nu au zis de la inceput noi mergem cu rezist nu fondati pe granita noastra! Atunci mergeam cu totii pe SE si era alta mancare de caine! Asa cu 3 aliante in SE si 2 intre voi si NW + Ghost(catelusi care mai nou fac deff pt voi) nu prea exista sansa de izbanda!
    Nu pune gheata pe sufletul meu fierbinte ca tot ce-mi faci mie iti faci tie tine minte!Binele meu e si binele tau,daca tu intelegi, nu o sa mai fie greu mi s-a acrit sa tot vorbesc de parte,ia tu viata mea si fa-ti parte…intelegi?;)

Banat
    Data înregistrării
    25.03.2008

@ionitza

Tu ne sfidezi inteligenta...Atat timp cat asa zisul lider al vostru cosmincosu, sau pic si poc au stat cu noi pe conferinta 2 luni inainte de start si faceam planuri cum o sa jucam, tu vii sa ne spui ca daca stiai, daca nu stiu ce? Adica ne trezim in prima zi dupa iesirea din protectie, dam massuri sa nu se atace in NE si voi de seara pana dimineata ati intors-o cu 180 de grade si tu nu stiai nimic? Adica catapultatul inactiv 7Days e mai lider ca tine? Absentul s g a e mai lider ca toti care au fost in conferinta cu noi 2 luni? Bre, tu nu vezi ca ceva nu se leaga? Nici macar nu ati dat massurile sa nu se atace dupa pace in #Rezist si vorbeati deja cu ex columna despre aliante, fuziuni etc. lucru care deja s-a si intamplat.
    Legat de cadrane, ce cadrane? Suntem 150, sunteti 150 ne batem noi si atat. Te-a atacat cineva din NW si nu stiu eu? Ghosts? pai ei au treaba cu stapanii vostri. Ex Dacia? ei au treaba cu Demons...
    In plus, nu vorbi despre noi de pe finala (suntem nici 10%) ca daca veneau toti Dacia de pe finala pe ro2, care i-am batut pe rusi de 2x, in ziua 100 eram singuri pe server, noi si animalele de pe oaze.

Data înregistrării
    06.06.2010
    Locație
    targoviste

Citat În prealabil postat de l-g Vizualizare mesaj
    @ionitza

Tu ne sfidezi inteligenta...Atat timp cat asa zisul lider al vostru cosmincosu, sau pic si poc au stat cu noi pe conferinta 2 luni inainte de start si faceam planuri cum o sa jucam, tu vii sa ne spui ca daca stiai, daca nu stiu ce? Adica ne trezim in prima zi dupa iesirea din protectie, dam massuri sa nu se atace in NE si voi de seara pana dimineata ati intors-o cu 180 de grade si tu nu stiai nimic? Adica catapultatul inactiv 7Days e mai lider ca tine? Absentul s g a e mai lider ca toti care au fost in conferinta cu noi 2 luni? Bre, tu nu vezi ca ceva nu se leaga? Nici macar nu ati dat massurile sa nu se atace dupa pace in #Rezist si vorbeati deja cu ex columna despre aliante, fuziuni etc. lucru care deja s-a si intamplat.
    Legat de cadrane, ce cadrane? Suntem 150, sunteti 150 ne batem noi si atat. Te-a atacat cineva din NW si nu stiu eu? Ghosts? pai ei au treaba cu stapanii vostri. Ex Dacia? ei au treaba cu Demons...
    In plus, nu vorbi despre noi de pe finala (suntem nici 10%) ca daca veneau toti Dacia de pe finala pe ro2 care i-am batut pe rusi de 2x in ziua 100 eram singuri pe server noi si animalele de pe oaze.
    top 200
    rezist 81, Union 49, Birt 34, Ghosts 17, Demons 13

Cam primi 200conteaza acum.Nu suntem cum spui tu.Mesaj de la liderul nw il citez
    Pff
    ''Cică o sa mergem contra union
    Si vedem dupa cu sudul''

Deci se poate mai elocvent de atat?Sau e necesar un Print?

Da Gabi habar nu am avut pana nu m-am inregistrat de voi in cadran! Fiindca pana sa se deschida s2 nu mai intrasem de mai bine de 2luni si jumate pe skype(cand am dat contul pe finala)! Nu poti spune ca suntem 150 contra 150 cand NW pana sa dea in demons vor da tot in union! :D

Fermier
    Data înregistrării
    23.11.2015

Citat În prealabil postat de IonitzaM Vizualizare mesaj
    top 200
    rezist 81, Union 49, Birt 34, Ghosts 17, Demons 13

Cam primi 200conteaza acum.Nu suntem cum spui tu.Mesaj de la liderul nw il citez
    Pff
    ''Cică o sa mergem contra union
    Si vedem dupa cu sudul''

Deci se poate mai elocvent de atat?Sau e necesar un Print?

Da Gabi habar nu am avut pana nu m-am inregistrat de voi in cadran! Fiindca pana sa se deschida s2 nu mai intrasem de mai bine de 2luni si jumate pe skype(cand am dat contul pe finala)! Nu poti spune ca suntem 150 contra 150 cand NW pana sa dea in demons vor da tot in union! :D
    eu ti-am zis ca ai mancat stricat...pana sa va atace altii, v-am rupt noi...tu vorbesti din carti aici, x cu y, si cu w... voi contra noastra nu ati contat! Despre ce vorbim?

Fermier
    Data înregistrării
    03.01.2014

Sa ma lamuresc si eu,voi vorbiti de extraordinara alianta Dacia care a facut...fasssss pe ultima finala?

Fermier
    Data înregistrării
    02.04.2017

Citat În prealabil postat de vipera Vizualizare mesaj
    Sa ma lamuresc si eu,voi vorbiti de extraordinara alianta Dacia care a facut...fasssss pe ultima finala?
    Ce rau ai ajuns...sunt sigur ca crezi ca ai facut un post foarte important =)))) toti or sa-ti dea atentie acum, felicitari
    Ultima modificare efectuată de Super S; 27.05.2017 la 10:32:20.

Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți posta răspunsuri
  • Nu poți posta atașamente
  • Nu-ți poți edita mesajele
  •