Sunt arătate rezultatele de la 1 la 3 din 3

Subiect: #AskTravian: Voi ați întrebat – noi răspundem!

Customer Service Representative & Community Manager CM Yaenara's Avatar
    Data înregistrării
    05.08.2008

Implicit #AskTravian: Voi ați întrebat – noi răspundem!

Dragi jucători,

Cu ceva timp în urmă, v-am cerut să accesați forumurile noastre pentru a adresa întrebări sediului central al jocului.
    Am citit toate întrebările, dar, evident, nu putem răspunde la toate astăzi.

Urmăriți acest videoclip pentru a afla răspunsurile celor mai frecvente întrebări postate în comunitatea Travian:Legends, chiar de la directorul jocului:

O traducere va fi adăugată în cursul acestei zile.

Echipa voastră Travian:Legends

Data înregistrării
    05.08.2008

Implicit Re: #AskTravian: Voi ați întrebat – noi răspundem!

Echipa noastră tehnică a lucrat fără încetare și a reușit să recupereze partea videoclipului în care directorul jocului oferă răspunsul complet la întrebarea despre triburi!

Iată fragmentul lipsă de informații:

Traducere #AskTravian

Salutare și bun venit la primul episod #AskTravian. Mă numesc Ecki și sunt directorul jocului Travian:Legends. Astăzi voi răspunde la câteva întrebări.

Ce reprezintă #AskTravian?

Cu ceva timp în urmă, v-am cerut să accesați forumurile noastre pentru a adresa întrebări sediului central al jocului.
    Am citit toate întrebările, dar, evident, nu putem răspunde la toate astăzi. Prin urmare, am selectat doar întrebările cele mai populare.

Una din întrebări a fost despre originea jocului Travian.

Este adevărat că Travian a fost inspirat din jocul „Settlers of Catan”?
    Travian are multe surse de inspirație. Una dintre ele a fost o serie populară de desene animate pe care s-ar putea să o știți și, revenind la jocul pe care l-am menționat mai devreme, a servit drept sursă de inspirație pentru configurația resurselor primei versiuni.

Să mergem la următoarea întrebare:

Cine a venit cu numele „Travian” și cum?
    Practic, Gerhard a inventat numele „Travian”. Când căuta un nume, a făcut unele cercetări și a găsit numele Traian, al unuia dintre cei mai mari împărați romani (conform mai multor surse) și, întrucât domeniile globale erau deja ocupate, el a schimbat ușor numele în Travian, păstrând încă sunetul roman care se potrivește atât de bine cu jocul.

Această întrebare provine de la comunitatea UK:
    Oare joacă vreunul dintre voi Travian?

Da, bineînțeles. În primul rând, este distractiv și pentru noi. Și în al doilea rând: reprezintă o sursă de informații extrem de valoroasă. Așa că avem întotdeauna mai multe persoane din birou care joacă împreună o rundă de Travian și este foarte important pentru noi să avem încă sentimentul modului în care se dezvoltă jocul, cum se dezvoltă comunitatea și care este starea de spirit în comunitate. Deci, este o sursă valoroasă de informații pentru noi.

Următoarea întrebare este din Italia și este chiar destul de amuzantă:
    Este adevărat că jocul a fost folosit inițial ca simulator de război de către NATO?

Din păcate, nu pot să confirm nici să infirm acest lucru. Nu, sincer. Nu știu. Poate că unii angajați ai NATO au folosit jocul pentru a-și forma abilitățile tactice în timpul liber. Dar cam asta e.

Am avut multe întrebări și despre viitorul jocului Travian:Legeds și posibile schimbări. Prima întrebare vine din Brazilia:

Nu este timpul să schimbați grafica?

Grafica jocului Travian:Legends a fost un pic mai simplă în trecut, pentru a satisface și cerințele jucătorilor fără o conexiune la internet de viteză mare. Dar dacă verificați pagina de start, tocmai am anunțat unele schimbări, și veți putea obține informații despre viitoarele modificări grafice din Travian.

Comunitatea germană întreabă:
    Când va fi harta ajustată la numărul de jucători? Când vom avea hărți mai mici?

În prezent, lucrăm la o soluție pentru această problemă. Din păcate acest lucru nu poate fi realizat atât de ușor precum ar părea. Am încercat mai multe abordări și sunt destul de încrezător că vom găsi o soluție în curând.

Iată următoarea întrebare:
    jucătorii din Italia și Portugalia se întreabă de ce nu avem un chat al alianței.

Aceasta este o poveste lungă: Dacă vă gândiți la cât de importantă este comunicarea, un chat în joc este evident una dintre cele mai importante caracteristici. De exemplu, pentru a vă sincroniza atacurile cu colegii de alianță.
    Din păcate, implementarea unui chat nu a avut o prioritate mare în stadiul initial de dezvoltare a jocului și, între timp, jucătorii s-au obișnuit să folosească Teamspeak, Skype sau ceva similar. Acum este greu pentru noi să găsim o soluție mai bună decât programele menționate. Și acesta este motivul pentru care nu avem un chat în prezent.

Acum, o întrebare pe care o primim din când în când, referitoarea la varianta clasică:
    Va mai exista vreodată un server cu versiunea T3.6?

Răspunsul scurt este: Nu. Din motive tehnice, nu mai putem avea o altă rundă cu versiunea originală T3.6. Și, ca să fiu sincer, ultima dată când am făcut acest lucru, nu s-au alăturat mulți jucători. Totuși, în prima rundă a versiunii aniversare „Rise of Alliances” am folosit aproape întregul set de caracteristici ale versiunii T3.6.

O întrebare din Spania:
    Veți adăuga clădiri noi pentru a diferenția mai mult triburile?

Aceasta este una dintre ideile pentru viitor. Dar înainte de a merge acolo, vrem să îmbunătățim stilul artistic al jocului, pe plan general. Acest lucru include clădiri, probabil și unități. După ce vom realiza asta, posibil să abordăm și idei de acest gen.

Aceasta este o întrebare de la comunitatea SUA:
    Există intenția de a copia sistemul de lobby din Kingdoms? Dacă da, când? Mi-ar plăcea să am posibilitatea de a acumula câteva realizări de durată în Legends.

Da, cu siguranță vrem un astfel de sistem. Ar fi minunat să oferim o casă pentru realizările jucătorilor noștri. Înainte de a putea face acest lucru, trebuie să răspundem la câteva întrebări. De exemplu: Cum vom uni toate numele conturilor într-un cont central, și dacă schimbarea va avea loc la nivel global sau doar la nivelul domeniilor. Dar este cu siguranță o provocare pe care dorim să o abordăm în curând.

Acum am ajuns la cele mai populare două întrebări la nivel global:

Prima întrebare:
    Va dezvolta Travian Games o aplicație fiabilă iOS și Android, pentru jucătorii veterani și chiar pentru a atrage jucători noi?

Pe cuvânt, mi-ar plăcea să putem oferi jucătorilor o experiență bună și fiabilă pe mobil. Dar, ne confruntăm cu o provocare dificilă. Travian:Legends a început ca un proiect de hobby și unele decizii care au fost luate în stadiul initial de dezvoltare nu ne permit să lansăm cu ușurință o aplicație. Lucrăm în mod constant la această problemă și, chiar dacă ar suna un pic aiurea, a fost nevoie de foarte multă muncă și mult efort doar pentru a avea posibilitatea de a începe dezvoltarea unei aplicații mobile pentru jucătorii noștri.

Și acum, cea mai populară întrebare la nivel global:
    Este adevărat că vor exista două triburi noi în următoarea versiune aniversară?

Beeeep!

Răspunsul oferit în al doilea videoclip: Nu avem multe detalii pe care să le împărtășim cu voi acum, deoarece încă suntem în faza de cercetare și dezvoltare. Dar, da - vom face acest lucru. În lunile următoare vă vom oferi mai multe informații și vă vom ține la current. Sperăm că sunteți încântați de acest lucru.

Asta a fost pentru primul episod din #AskTravian. Sperăm că v-a plăcut și că ați obținut toate informațiile pe care le căutați. În curând vom colecta întrebări pentru următorul episod. Așadar, fiți pe fază, urmăriți forumul și postați întrebări. Vă mulțumesc pentru vizionare!

Data înregistrării
    05.08.2008

Implicit Se apropie armate străine pentru următoarea versiune aniversară!

Departe din est, hunii sunt pe cale să invadeze și să cucerească Europa antică. În sud, Roma caută ajutor din partea legendarilor egipteni. Ambele tabere se vor ciocni cu triburile existente în următoarea versiune aniversară. Și vă garantăm - va fi o cursă nebună!

Ca de obicei, fiecare trib nou va avea o specializare proprie.

Hunii sunt cuceritorii neînfricați:

Rapizi, puternici și, în general, călătoresc în luptă pe caii lor epici.

Name:  huns.jpg
Views: 1015
Size:  108,7 KB

Egiptenii își vor folosi abilitățile pentru producția de resurse și vor avea o mulțime de surprize pentru voi.

Name:  egyptians.jpg
Views: 1014
Size:  99,1 KB

Va fi acordată diversitatea și va fi interesant să vedem cum vor funcționa noile triburi împreună cu cele existente.

Sunteți pregătiți de noile schimbări?

Cum până la începerea rundei aniversare mai este ceva timp, în curând vă vom oferi toate informațiile de care aveți nevoie. Între timp, alăturați-vă discuției despre această nouă caracteristică a jocului.
    Link către topicul de discuție: click aici

Echipa voastră Travian:Legends

Subiecte asemănătoare

1. Răspunsuri: 4
    Ultimul mesaj: 07.05.2016, 16:49:58
  2. Travian: Legends – O nouă opțiune în viitorul apropiat
    Postat de CM Yaenara în forumul Anunțuri
    Răspunsuri: 0
    Ultimul mesaj: 28.02.2016, 21:55:58

Reguli de postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți posta răspunsuri