Vizualizare rezultate sondaj: Cine credeti ca va castiga runda actuala?

Votanți
110. Nu poți vota în acest sondaj
Pagina 102 din 219 PrimulPrimul ... 25292100101102103104112152202 ... UltimulUltimul
Sunt arătate rezultatele de la 1.011 la 1.020 din 2187

Subiect: S1 - Runda IV

cristy_travian

Implicit

Citat În prealabil postat de l-g Vizualizare mesaj
    Tu esti noua atractie a topicului.

"Posibilele scenarii in travian"-asta e un nume de capitol in "Manevre in travian pentru Columna-wannabe"?
    Nu ai inteles ce am vrut sa spun: problema nu era reprezentata de capacitatea de manipulare-stim cat poti deja de pe s3- ci de credibilitatea scenariilor precum si despre faptul ca au fost deja desfiintate
    sti cand e totul desfintat? la lvl 100, daca totul decurge conform intelegerilor, iar la cate se intampla pe travian, toti se gandesc la tradare. Poate acum veti da dovada in ambele tabere ca sunteti oameni de cuvant si diplomatia nu trebuie incalcata... acum ramane de vazut... Ne vedem dupa pace...spor la joc

Artizan
    Data înregistrării
    15.05.2009

Implicit

Citat În prealabil postat de cristy_travian Vizualizare mesaj
    Poate acum veti da dovada in ambele tabere ca sunteti oameni de cuvant si diplomatia nu trebuie incalcata... acum ramane de vazut...
    Si cand ai vazut tu ca ne-am incalcat cuvantul?
    Powered by passion

Lords S1-II/III/IV

cristy_travian

Implicit

Citat În prealabil postat de Lungul Vizualizare mesaj
    Si cand ai vazut tu ca ne-am incalcat cuvantul?
    generalizam, daca esti atent ma refeream la travian...relatiile diplomatice nu s-au respectat pe multe servere, ..oricum e doar un joc...

Artizan
    Data înregistrării
    15.05.2009

Implicit

generalizam, daca esti atent ma refeream la travian...relatiile diplomatice nu s-au respectat pe multe servere, ..oricum e doar un joc...
    Probabil asa o fi. Eu jucand numai pe S1 nu prea am de unde sa stiu. Nu zic ca nu am auzit de povesti de genul asta dar, nejucand prin aliantele respective pe serverele cu pricina, nu imi dau cu parerea.
    Powered by passion

Lords S1-II/III/IV

Banat
    Data înregistrării
    25.03.2008

Implicit

sti cand e totul desfintat? la lvl 100, daca totul decurge conform intelegerilor, iar la cate se intampla pe travian, toti se gandesc la tradare. Poate acum veti da dovada in ambele tabere ca sunteti oameni de cuvant si diplomatia nu trebuie incalcata... acum ramane de vazut... Ne vedem dupa pace...spor la joc
    Fa un efort si citeste si tu ce s-a scris pe forum pana acum.

Am spus de "n" ori ca serverul se joaca pana "rasare soarele". Partea Saints se tot victimiza, nu ne dadeam noi sau Krypton marii castigatori.

Cand am spus "scenarii" si "manipulare" eram decent si foloseam niste eufemisme pentru "imbarligaturi" si "minciuni gogonate" pe care le incerci tu acum. Despre ele spuneam ca sunt fumate, ca lumea s-a plictisit deja de ele.

Hai ca te las sa te desfasori ca vad ca te superi rau cand se mai baga cineva pe langa tine, in lumina reflectoarelor.

Sarbatori fericite si spor la joc

cristy_travian

Implicit

Citat În prealabil postat de l-g Vizualizare mesaj
    Fa un efort si citeste si tu ce s-a scris pe forum pana acum.

Am spus de "n" ori ca serverul se joaca pana "rasare soarele". Partea Saints se tot victimiza, nu ne dadeam noi sau Krypton marii castigatori.

Cand am spus "scenarii" si "manipulare" eram decent si foloseam niste eufemisme pentru "imbarligaturi" si "minciuni gogonate" pe care le incerci tu acum. Despre ele spuneam ca sunt fumate, ca lumea s-a plictisit deja de ele.

Hai ca te las sa te desfasori ca vad ca te superi rau cand se mai baga cineva pe langa tine, in lumina reflectoarelor.

Sarbatori fericite si spor la joc
    in discursul tau de om citit, ai folosit niste cuvinte grele pt unii, remarca, "minciuni gogonate" nu isi are locul in acest discurs(nu stiu exact la ce minciuni te referi).Pari a fi un tip ok care stie sa poarte un dialog cu oricine si cred ca esti indeajuns de destept si bun ,incat sa te cobori la nivelul unuia mai "neinvatat" ca si mine , nu am jignit si nu o voi face,mai ales tabara lords, singura mea remarca nelalocul ei, dar care avea interes sa oftice lumea(krypton) , a fost sa ii fac "catei" iar aici daca ai desface acel post al meu, ai fi vazut ca acel cuvant descria in ochii mei modul de a juca al celor din krypton, adica sa faca tot ce le "canta" lords.
    Am gresit? daca tu consideri ca da, atunci imi cer public scuze intr-un alt mesaj fata de alianta krypton.

ca incerc alte metode ,mai putin ortodoxe, ar trebuii sa iti spun ca "scopul scuza mijloacele" , dar nu e asa, faptul ca eu incerc sa imbarlig lumea, nu e mai prejos decat modul unora de a juca cu spioni in tabara adversa, sau aia e voie, dar sa incerci sa intorci un aliat impotriva "fratilor" , tu o vezi ca pe o greseala.

ai adus vorba de Columna, cuvinte ironice la adresa lor, dar ei spre deosebire de altii , au stiut sa duca razboiul pe toate fronturile, fara sa cedeze teren si au castigat pe merit.poate la 1-2 sapt. dupa terminarea serverului , lumea mai tine minte cum s-a castigat un server, pe urma ramane doar numele castigatorului si numele celor care au facut ceva notabil pe acel server...aici ma refer la toate serverele de travian.

uite, ca sa punem pace (pe forum) , nu am sa mai postez nimic.daca am animat putin lumea, vad ca am deranjat,mai lipseau mesajele cu "bip" din partea unora si platoul era complet.

An nou fericit la toata lumea si nu uitati : -E doar un joc! ,

Cristi
    Ultima modificare efectuată de cristy_travian; 29.12.2010 la 22:21:32.

Data înregistrării
    10.11.2010

Implicit

in discursul tau de om citit, ai folosit niste cuvinte grele pt unii, remarca, "minciuni gogonate" nu isi are locul in acest discurs(nu stiu exact la ce minciuni te referi).Pari a fi un tip ok care stie sa poarte un dialog cu oricine si cred ca esti indeajuns de destept si bun ,incat sa te cobori la nivelul unuia mai "neinvatat" ca si mine , nu am jignit si nu o voi face,mai ales tabara lords, singura mea remarca nelalocul ei, dar care avea interes sa oftice lumea(krypton) , a fost sa ii fac "catei" iar aici daca ai desface acel post al meu, ai fi vazut ca acel cuvant descria in ochii mei modul de a juca al celor din krypton, adica sa faca tot ce le "canta" lords.
    Am gresit? daca tu consideri ca da, atunci imi cer public scuze intr-un alt mesaj fata de alianta krypton.

ca incerc alte metode ,mai putin ortodoxe, ar trebuii sa iti spun ca "scopul scuza mijloacele" , dar nu e asa, faptul ca eu incerc sa imbarlig lumea, nu e mai prejos decat modul unora de a juca cu spioni in tabara adversa, sau aia e voie, dar sa incerci sa intorci un aliat impotriva "fratilor" , tu o vezi ca pe o greseala.

ai adus vorba de Columna, cuvinte ironice la adresa lor, dar ei spre deosebire de altii , au stiut sa duca razboiul pe toate fronturile, fara sa cedeze teren si au castigat pe merit.poate la 1-2 sapt. dupa terminarea serverului , lumea mai tine minte cum s-a castigat un server, pe urma ramane doar numele castigatorului si numele celor care au facut ceva notabil pe acel server...aici ma refer la toate serverele de travian.

uite, ca sa punem pace (pe forum) , nu am sa mai postez nimic.daca am animat putin lumea, vad ca am deranjat,mai lipseau mesajele cu "bip" din partea unora si platoul era complet.

Cristi

Stai linistit nu te agita atat.

Cylonii din Lords nu s-au activat inca :D

Banat
    Data înregistrării
    25.03.2008

Implicit

Cristi

Pai eu am plecat primul, nu pleca si tu acum. Entertain us, nu te mai intrerup.

E bine ca apreciezi ironia-este apanajul omului inteligent asa ca am sa-ti vorbesc deschis ca sa nu ramai cu semne de intrebare.

1. Relatia Krypton-Lords este una bazata pe respect reciproc si se pleaca de pe pozitii de egalitate. Ar trebui respectat Krypton pentru ca s-a impus desi este o alianta nou formata pe s1 precum si faptul ca au coloana vertebrala. E deplasat si nepoliticos sa ii numesti "catei". Ei au jucat asa cum au dorit, independent de noi.

2. Cunosc s3 mai bine decat crezi. Ironia iti era adresata tie, in nici un caz lor(Columna).

3. Ai confirmat ce spuneam in posturile precedente. Multumesc

In incheiere iti doresc si tie si colegilor de alianta sa aveti parte de un an nou cu impliniri.

l-g
    Ultima modificare efectuată de l-g; 29.12.2010 la 23:09:22.

Implicit

Cristi
    Daca ati juca travian la cum dati din gura pe aici ... poate am avea si noi cu cine sa ne batem .
    aditirex @ ro1 runda 1 - Ages T3 & ro1 runda 3 - Dracon-B
    daton @ ro1 runda 2 - E.Lords
    Praf si Pulbere @ ro1 runda 4 - H.Lords

Artizan
    Data înregistrării
    11.10.2009
    Locație
    Fetesti

Implicit

Citat În prealabil postat de aditirex Vizualizare mesaj
    Daca ati juca travian la cum dati din gura pe aici ... poate am avea si noi cu cine sa ne batem .
    Pai vreti sa va bateti?
    Nu cred.
    E vorba doar de razbunare[pe un nume care nu reprezinta cu nimic ce sa intamplat serverul trecut], macel si farm[cu spioni care il anunta de exemplu pe praf si pulbere cine e galben de craciun, cine e rosu de revelion sau cine e gri de paste etc].
    Daca vroiati o lupta cat de cat echilibrata nu procedati asa.
    PS. Daca nu era pacea de 48 de ore fac pariu ca si atunci atacati nu?
    Ultima modificare efectuată de dudulainen; 30.12.2010 la 00:29:07.

Pagina 102 din 219 PrimulPrimul ... 25292100101102103104112152202 ... UltimulUltimul

Subiecte asemănătoare

1. :: diplomație :: RO-3, Runda a IX-a
    Postat de CM Yaenara în forumul Politica si diplomatie - Server 3
    Răspunsuri: 48
    Ultimul mesaj: 29.12.2016, 02:44:01
  2. :: război :: S5- Runda a V-a
    Postat de amy_creatza în forumul s5.travian.ro
    Răspunsuri: 816
    Ultimul mesaj: 26.06.2013, 18:16:22
  3. S7 - Runda III
    Postat de Nicole în forumul s7.travian.ro
    Răspunsuri: 12