Vizualizare rezultate sondaj: Cine credeti ca va castiga runda actuala?

Votanți
110. Nu poți vota în acest sondaj
Pagina 199 din 219 PrimulPrimul ... 99149189197198199200201209 ... UltimulUltimul
Sunt arătate rezultatele de la 1.981 la 1.990 din 2187

Subiect: S1 - Runda IV

Senator sade's Avatar
    Data înregistrării
    07.04.2008

Implicit

Citat În prealabil postat de dragoshel79 Vizualizare mesaj
    Pfua... deci m-ati zapacit cu faza asta cu "coloana vertebrala".Chiar asa de dureros e ca am incheiat colaborarea cu voi? Nu sunteti in stare sa faceti nimic fara noi ?

Era firesc sa se rupa alianta la final,daca au mai ramas 2 aliante mari si late cu sanse de castig.V-ar fi incantat asa tare sa alergam 3-4 luni singuri,dar impreuna si sa iesim pe locul 1 ? Ma indoiesc. Si ma indoiesc ca jucatorii din krypton s-ar fi bucurat sa castige cu un WW pe care scrie -brotherhood of lords sau ceva de genul.
    Banuiesc ca multi de acolo se intreaba daca sunteti asa buni de ce n-ati jucat singuri si a trebuit sa va acoperiti fundul printr-un PNA cu Krypton? Ca sa ii intrebi acum in batjocura "nu sunteti in stare sa faceti nimic fara noi"? E bine totusi a recunosti ca ruptura e un pas firesc fiindca in travian domneste interesul de moment, doar persoanele naive cred in cavaleri pe cai albi.
    REGULA: Nu discut polemic decat cu persoane care se prezinta cu numele din joc si care raspund la intrebari legate de cariera de jucator/lider travian.
    Fondator Bushido 2007-2010
    Won: s2.com 2006/7; s7.com 2007/8; s3.ro 2007/8; s4.ro 2008/9; s4.ro 2009/10; s5.com 2010/11
    Lost: s4.ro 2007/8; s1.ro 2009/10

Implicit

Citat În prealabil postat de sade Vizualizare mesaj
    Banuiesc ca multi de acolo se intreaba daca sunteti asa buni de ce n-ati jucat singuri si a trebuit sa va acoperiti fundul printr-un PNA cu Krypton? Ca sa ii intrebi acum in batjocura "nu sunteti in stare sa faceti nimic fara noi"? E bine totusi a recunosti ca ruptura e un pas firesc fiindca in travian domneste interesul de moment, doar persoanele naive cred in cavaleri pe cai albi.
    PNA-ul a fost mult mai benefic pentru ei decat pentru noi . Incepand cu stabilizarea cadranului LOR, continuand cu nu stiu ce artefact care n-au fost in stare sa si-l ia , apoi zbiera crawler ca le luam artefactele , l-am dat inapoi si l-au pierdut la scurt timp si terminand cu faptul ca in faza initiala abia au rezistat in fata NE-ul .

Eu am o mare nedumerire : care a fost faza cu drcosti ala ? Pentru ca dintr-un anumit unghi , a parut ca cineva a vrut sa se scape de armatele echipei care a fost in Ronin ( care a atacat mai mult decat multi "viteji" din krypton-ul initial ) .
    aditirex @ ro1 runda 1 - Ages T3 & ro1 runda 3 - Dracon-B
    daton @ ro1 runda 2 - E.Lords
    Praf si Pulbere @ ro1 runda 4 - H.Lords

Filozof
    Data înregistrării
    05.03.2009

Implicit

Citat În prealabil postat de aditirex Vizualizare mesaj
    PNA-ul a fost mult mai benefic pentru ei decat pentru noi . Incepand cu stabilizarea cadranului LOR, continuand cu nu stiu ce artefact care n-au fost in stare sa si-l ia , apoi zbiera crawler ca le luam artefactele , l-am dat inapoi si l-au pierdut la scurt timp si terminand cu faptul ca in faza initiala abia au rezistat in fata NE-ul .

Eu am o mare nedumerire : care a fost faza cu drcosti ala ? Pentru ca dintr-un anumit unghi , a parut ca cineva a vrut sa se scape de armatele echipei care a fost in Ronin ( care a atacat mai mult decat multi "viteji" din krypton-ul initial ) .
    Ne-ati ajutat sa unim cadranul? Sa fim seriosi voi ati fost singurii care ati pus bete in roate in unificarea cadranului, mai intai sustinand aliantele ronin si spre sfarsit 2 aliante din Nord Vest au luat numele de Lords. Nu aveam nevoie de ajutorul vostru sa unim cadranul, din aceasta cauza si negocierile de pna nu au inceput decat in momentul in care nu ati renuntat la cele 2 wing-uri fara nicio pretentie.

Cu cateva zile inainte de a aparea artefactele am facut PNA cu voi, PNA in care s-a stabilit clar: "Krypton nu cuceresc artefacte din sud vest, Lords nu cuceresc artefacte din nord vest". Lorzii au cucerit 2 artefacte de la noi din cadran: unul mic de viteza si unul mare de viteza. Inapoi am primit doar pe cel mic de viteza. Desigur ca motive s-au gasit pentru care sa luati artefacte de la noi, am observat ca la motive sunteti buni.

Poate la inceput NE ne-a surclasat, dar conteaza ca pana la sfarsit noi am iesit invingatori, fara ajutorul vostru. Degeaba incerci sa arunci vina pierderii armatelor Krypton la drcosti pe liderii Krypton, nu i-a trimis nimeni sa atace acolo, ei s-au dus singuri. Dimpotriva eu i-am sfatuit sa nu atace in sud est pentru ca nu avem ce cauta acolo si daca vrei sa stii care a fost motivul invocat de eora ca sa atace acolo: a vrut sa atace pe sda si apoi s-a razgandit si a zis sa dea in jucatorii care credea el ca ii fac aparare acestuia. De ce? Pentru ca tot serverul stia ca SDA o sa atace ww din nord vest din cauza prieteniei lui cu unii jucatori din Lords. Cand am intrebat la bere de ce nu il atacati pe SDA pentru ca acolo este o armata de ww am primit tot felul de motive, dar adevaratul motiv era acesta: ce rost avea sa atacati un cont care stiati ca oricum nu ataca la voi?

@dragoshel: citeste-ti posturile din urma cand faceai misto de Saint si ziceai ca mergeti cu noi pana la capat si ca dati in capitala natara daca nu mai aveti in cine, ca nivelati tot estul, bla bla bla. Poate am fost naivi si chiar am crezut ca se merge pana la capat impreuna.

Parerea mea este ca diferenta s-a facut in decembrie cand Lorzii au luat pauza de la atacuri in sud est si s-au pregatit, iar noi nu am acceptat cererea celor din Nord est de a inceta atacurile. Poate daca luam si noi o pauza de o luna jumatate sa ne pregatim, poate ne ridicam la alt nivel.
    Este usor sa spuneti ca suntem slabi dar sa nu uitam ca in februarie noi am fost atacati si din sud vest si din nord est, nu mai pun si atacurile lui sda si allstars la eora.
    ro6: crawler (eagles apache) runda 1
    ro1: crawler (saints) runda 3
    ro6: genseric (atw) runda 2
    ro1: nightcrawler (krypton) runda 4
    ro6: nimeni (aegis) runda 3
    ro1: nimeni (Krypton) runda 5

Implicit

Citat În prealabil postat de crawler Vizualizare mesaj
    Ne-ati ajutat sa unim cadranul? Sa fim seriosi voi ati fost singurii care ati pus bete in roate in unificarea cadranului, mai intai sustinand aliantele ronin si spre sfarsit 2 aliante din Nord Vest au luat numele de Lords. Nu aveam nevoie de ajutorul vostru sa unim cadranul, din aceasta cauza si negocierile de pna nu au inceput decat in momentul in care nu ati renuntat la cele 2 wing-uri fara nicio pretentie.
    Intreaba-i pe cei din Ronin si pe cei din wing-urile alea 2 . Initial , nici unii nici altii nu vroiau in ruptul capului sa intre in Krypton . Intreaba-l pe Mircea care a fost faza cu "wing-urile alea Lords" . Eora si panzer au venit la mine sa ma intrebe ce sa faca . Le-am zis ca n-are rost sa se repete situatia de anul trecut cu un cadran rupt in doua , mai bine sa inceteze conflictul si sa intre in Krypton , chiar daca riscam sa nu fim aliati . Ronin ( si Asasins sau cum se numeau ) nu au fost sustinut deloc de noi , daca era sa-i sustinem , o faceam pana la capat si eu zic ca acum am fi vazut Ronin si nu Krypton in NV

Cu cateva zile inainte de a aparea artefactele am facut PNA cu voi, PNA in care s-a stabilit clar: "Krypton nu cuceresc artefacte din sud vest, Lords nu cuceresc artefacte din nord vest". Lorzii au cucerit 2 artefacte de la noi din cadran: unul mic de viteza si unul mare de viteza. Inapoi am primit doar pe cel mic de viteza. Desigur ca motive s-au gasit pentru care sa luati artefacte de la noi, am observat ca la motive sunteti buni.

Daca stateam dupa voi , le voi le lua cei din Saints, ma rog , pana la urma au luat unul din artefacte , ca
    zmei pe forum aveti , in joc nu erau in stare sa mute un artefact mic .
    Poate la inceput NE ne-a surclasat, dar conteaza ca pana la sfarsit noi am iesit invingatori, fara ajutorul vostru.
    Ia zii tu pe G_3_0 care va spargea cate o capitala pe noapte , cine l-a potolit ? Voi? Daca il mai lasam mult , cred ca nu mai ramanea capitala Krypton de la centru in picioare .
    Singura defensiva adevarata care ati facut-o a fost la th0r , cand tot noi v-am sugerat sa faceti acolo , ca deh , unii erau prea ocupati sa se blindeze , ce mai conta sa analizeze cine si cum mai are atacuri .
    Degeaba incerci sa arunci vina pierderii armatelor Krypton la drcosti pe liderii Krypton, nu i-a trimis nimeni sa atace acolo, ei s-au dus singuri. Dimpotriva eu i-am sfatuit sa nu atace in sud est pentru ca nu avem ce cauta acolo si daca vrei sa stii care a fost motivul invocat de eora ca sa atace acolo: a vrut sa atace pe sda si apoi s-a razgandit si a zis sa dea in jucatorii care credea el ca ii fac aparare acestuia. De ce? Pentru ca tot serverul stia ca SDA o sa atace ww din nord vest din cauza prieteniei lui cu unii jucatori din Lords. Cand am intrebat la bere de ce nu il atacati pe SDA pentru ca acolo este o armata de ww am primit tot felul de motive, dar adevaratul motiv era acesta: ce rost avea sa atacati un cont care stiati ca oricum nu ataca la voi?
    SDA , din punctul meu de vedere ( ca sunt unul din cei 3 coord. ofensivi Lords ) , era unul din jucatorii din SE care se blinda cand vedea atacuri .La fel cum au fost si altii de prin SE . Motivele tale cu prietenii etc. pentru mine sunt frectie , eu ma uit doar la ce se vede in joc , din ce stiu si tu esti prieten cu el .
    Atacul ala la drcosti a fost o tampenie . Trebuiau sa ma intrebe care e treaba cu ala . In primul rand , cerea deff ca disperatu la primul fake , in al doilea rand era defensiv ... si nici macar nu avea ceva impresionant .
    Eu raman la ideea ca tu le-ai sugerat sa dea acolo

Parerea mea este ca diferenta s-a facut in decembrie cand Lorzii au luat pauza de la atacuri in sud est si s-au pregatit, iar noi nu am acceptat cererea celor din Nord est de a inceta atacurile. Poate daca luam si noi o pauza de o luna jumatate sa ne pregatim, poate ne ridicam la alt nivel.
    Este usor sa spuneti ca suntem slabi dar sa nu uitam ca in februarie noi am fost atacati si din sud vest si din nord est, nu mai pun si atacurile lui sda si allstars la eora.
    Parerea mea e ca ar trebui sa vorbesti mai putin la telefon si sa joci mai mult travian . Pauza la atacuri nu s-a luat , s-a mers pe ideea ca mai bine farmezi decat sa catapultezi . Iar din decembrie nu stiu cat ati atacat voi , dar noi am spart la o tura vreo 15 capitale in NE plus inca vreo 10 sau cate a rupt l-g , plus armate prinse . Daca stau bine sa ma gandesc , cred ca am atacat mai mult ca voi in NE .

Artizan
    Data înregistrării
    11.10.2009
    Locație
    Fetesti

Implicit

Parerea mea e ca ar trebui sa vorbesti mai putin la telefon si sa joci mai mult travian . Pauza la atacuri nu s-a luat , s-a mers pe ideea ca mai bine farmezi decat sa catapultezi . Iar din decembrie nu stiu cat ati atacat voi , dar noi am spart la o tura vreo 15 capitale in NE plus inca vreo 10 sau cate a rupt l-g , plus armate prinse . Daca stau bine sa ma gandesc , cred ca am atacat mai mult ca voi in NE .
    desi am incercat sa nu intervin prea mult intre voi ma vad obligat sa fac cateva precizari
    te acuz ca minti cu nerusinare ca voi ati distrus in ne 25 capitale.mai degraba vreo 5[geo plus l_g vreo 2 din rtk].
    in schimb ce voi farmati s-e cum tu spui,intre n-e si n-w se dadeau lupte disperate kamikaze.aici crawler s-a dus ultima sansa a voastra sa castigati.in timp ce tu te laudai ca stergeti tot ce e sfant [propaganda ieftina la care bloodskal a pus botul] si ca eu sunt simmer noi n-e am catapultat cred 50 capitale kripton [20 cred numai eu personal]si am am fost catapultati pe 100 capitale de kripton.
    deci din decembrie multi din n-e au dat delete sau refaceau capitale datorita luptei cu kriptonul in timp ce tu erai nonstop in top farm. si pe forum cu gura mare ca vrei sa dispara tot ce e sfant de pe pamant.
    daca mint eu sa ma corecteze bloodskal sau nightcrawler
    felicitari lorzilor pentru inca o glorioasa victorie
    ps. precizez ca razboiul cu kripton nu a incetat nici in prezent.
    Ultima modificare efectuată de dudulainen; 26.02.2011 la 09:50:50.
    dudulainen sever 1 editia 2 esk / dudu&puma server 1 editia 4 saints-freedom
    dudulainen server 4 editia 2 hive / vikingul server2 editia 3 squad
    newteam server 6 editia 2ragnarok / n&d server 6 editia 3 aegis

Fermier
    Data înregistrării
    25.02.2011

Implicit

Poate la inceput NE ne-a surclasat, dar conteaza ca pana la sfarsit noi am iesit invingatori, fara ajutorul vostru. Degeaba incerci sa arunci vina pierderii armatelor Krypton la drcosti pe liderii Krypton, nu i-a trimis nimeni sa atace acolo, ei s-au dus singuri. Dimpotriva eu i-am sfatuit sa nu atace in sud est pentru ca nu avem ce cauta acolo si daca vrei sa stii care a fost motivul invocat de eora ca sa atace acolo: a vrut sa atace pe sda si apoi s-a razgandit si a zis sa dea in jucatorii care credea el ca ii fac aparare acestuia. De ce? Pentru ca tot serverul stia ca SDA o sa atace ww din nord vest din cauza prieteniei lui cu unii jucatori din Lords. Cand am intrebat la bere de ce nu il atacati pe SDA pentru ca acolo este o armata de ww am primit tot felul de motive, dar adevaratul motiv era acesta: ce rost avea sa atacati un cont care stiati ca oricum nu ataca la voi?

@dragoshel: citeste-ti posturile din urma cand faceai misto de Saint si ziceai ca mergeti cu noi pana la capat si ca dati in capitala natara daca nu mai aveti in cine, ca nivelati tot estul, bla bla bla. Poate am fost naivi si chiar am crezut ca se merge pana la capat impreuna.

1-Se pare ca ai o memorie scurta,cele doua aliante care au luat numele lords au fost refuzate de voi in prealabil sub diverse pretexte arogante.Cine se batea cu pumnii in piept atunci ca el ca lider nu se aliaza cu niste winguri prafuite?Tu erai ala.Lorzii au fost pragmatici si au asimilat cele doua aliante iar tu ca un glorios razboinic ai ordonat catapultarea lor.
    Artefactele alea mai aveau putin si se imputeau daca nu le luau lorzii daca iti aduci aminte iar faptul ca si-au rupt off in ele ca apoi sa vi le dea cadou a fost un act de caritate in fata neputintei voastre.Si daca la inceput NE a fost un nivel peste voi e si acuma doar tu ai senzatia ca ai facut furori pe server in cadran,pesemne ai o imaginatie bogata.Cu pauza sau fara pauza nu vei reusii niciodata sa te ridici la valoarea echipei lorzilor,esti prea plin de tine si de stiinta.

Implicit

Citat În prealabil postat de dudulainen Vizualizare mesaj
    desi am incercat sa nu intervin prea mult intre voi ma vad obligat sa fac cateva precizari
    te acuz ca minti cu nerusinare ca voi ati distrus in ne 25 capitale.mai degraba vreo 5[geo plus l_g vreo 2 din rtk].
    in schimb ce voi farmati s-e cum tu spui,intre n-e si n-w se dadeau lupte disperate kamikaze.aici crawler s-a dus ultima sansa a voastra sa castigati.in timp ce tu te laudai ca stergeti tot ce e sfant [propaganda ieftina la care bloodskal a pus botul] si ca eu sunt simmer noi n-e am catapultat cred 50 capitale kripton [20 cred numai eu personal]si am am fost catapultati pe 100 capitale de kripton.
    deci din decembrie multi din n-e au dat delete sau refaceau capitale datorita luptei cu kriptonul in timp ce tu erai nonstop in top farm. si pe forum cu gura mare ca vrei sa dispara tot ce e sfant de pe pamant.
    daca mint eu sa ma corecteze bloodskal sau nightcrawler
    felicitari lorzilor pentru inca o glorioasa victorie
    ps. precizez ca razboiul cu kripton nu a incetat nici in prezent.
    Acuza-ma . Pot sa fac publica sectiunea de pe forumul nostru cu acele atacuri . Au fost 14 la planul de atac . L-g are 9 sau 10 . Planul de atac a lovit atunci in ExplodeNE , nu stiu cum ii zice mai nou . Le fac publice , te uiti la ele , le numeri , eventual ii intrebi si pe aia care au fost loviti , ca poate doamne fereste , or fi masluite rapoartele . E ok ?
    Nu vad care e problema daca eu eram la farm. Mai nou e interzis ? =))
    Ultima modificare efectuată de aditirex; 26.02.2011 la 11:56:23.

Artizan
    Data înregistrării
    11.10.2009
    Locație
    Fetesti

Implicit

Acuza-ma . Pot sa fac publica sectiunea de pe forumul nostru cu acele atacuri . Au fost 14 la planul de atac . L-g are 9 sau 10 . Planul de atac a lovit atunci in ExplodeNE , nu stiu cum ii zice mai nou . Le fac publice , te uiti la ele , le numeri , eventual ii intrebi si pe aia care au fost loviti , ca poate doamne fereste , or fi masluite rapoartele . E ok ?
    Nu vad care e problema daca eu eram la farm. Mai nou e interzis ? =))
    ma multumesc cu cele 15 nume sa vad cate sunt din nord-est.
    daca e asa cum zici tu, mea culpa.
    nu era nimic rau ca farmai.
    in schimb astia din kripton nu au reusit sa te imite :)
    dudulainen sever 1 editia 2 esk / dudu&puma server 1 editia 4 saints-freedom
    dudulainen server 4 editia 2 hive / vikingul server2 editia 3 squad
    newteam server 6 editia 2ragnarok / n&d server 6 editia 3 aegis

Implicit

Citat În prealabil postat de dudulainen Vizualizare mesaj
    ma multumesc cu cele 15 nume sa vad cate sunt din nord-est.
    daca e asa cum zici tu, mea culpa.
    nu era nimic rau ca farmai.
    in schimb astia din kripton nu au reusit sa te imite :)
    Intra la noi pe forum , e o sectiune publica "Atacuri publice" . E si planul de atac si pe unde a dat l-g ( ma rog , sunt si cativa din SE pe acolo ) . Eu n-am mai dat pentru ca eram in refacere cu armata , ca nu ma apuc sa atac cu clean de 30-40k , chestie care o faceam pe la artefacte .
    Nici farmatul asta nu e asa usor , trebuie sa spionezi , sa urmaresti pe analyzer care e inactiv . Plus ca e riscul ca sa te arzi , eu aveam vreo 50k maciuci la un moment dat , pe ww au mai apucat sa dea 22k =))

Filozof
    Data înregistrării
    05.03.2009

Implicit

@ flit: cand intri intr-un dialog cu cineva este frumos sa te prezinti. Cat despre faptul ca NE este cu o clasa peste noi, nu ma face decat sa ma simt mandru ca ei au fost cei care au cerut sa incetam atacurile, liderii lor si-au dat delete si nu ai nostrii, cadranul lor s-a destramat si nu al nostru, ei au decis ca nu au sanse la castigarea serverului inca inainte sa apara ww-urile. Fapte.
    @dudu: ma confunzi, eu nu am zis sa stergem tot ce este sfant de pe harta. Mai reciteste posturile de pe forumul nostru. Daca nu ai acces iti pot da sau poti intra de pe contul de pe care intra baikal.

Referitor la unirea cadranului NV, precizez: KRYPTONUL nu a cerut niciodata nimic nimanui. Noi am ales sa unim cadranul si din cauza faptului ca erau aliante in NV care aveau trecut la ei la profil alianta cu cei din lords nu s-a putut face unirea decat prin atacuri asupra lor. Cand au inceput negocierile de pna cu cei din Lords dintre Mircea si diplomatii Lords, eu am spus ca nu negociem nimic pana cand alianta Lords nu isi retrage influenta asupra aliantelor de la noi din cadran. Conditia a fost clara: vreti negocieri? Renuntati sa aveti wing-uri sau aliante la noi in cadran si lasati-ne sa ne vedem de treaba si sa ne unim cum dorim noi. Asa cum lorzii si-au creat un nume de 4 servere, la fel si noi doream sa avem o identitate a noastra si nu sa fim considerati a 5-a roata la caruta altora.

@flit: era normal sa cerem catapultarea acelor aliante (in fapt doar a unor conturi din acele aliante) atata timp cat de pe acele conturi se dadeau mesaje injurioase la adresa Kryptonului. Si da, cand ne-am unit cu cei din Ronin am refuzat sa preluam anumite wing-uri ale lor (Ronins=>Assasins=> wing lords). Nu vad care este problema. Am considerat ca mai intai trebuie sa eradicam anumite conturi de acolo si apoi sa ii luam sub numele Krypton. Unde scrie ca daca erai in NV trebuia sa fie acceptat automat in Krypton?

Referitor la artefacte: repet: cand am batut palma conditia a fost sa nu luati artefacte de la noi din cadran. PUNCT. In momentul in care ati vazut ca suntem slabi, ca nu putem sa luam artefactele, etc, trebuia sa veniti sa spuneti: ne pare rau dar ne-am inselat si PNA-ul cu voi ne aduce deservicii si rupeam intelegerea. In schimb voi ati venit si v-ati servit incalcand intelegerea pe care o aveam. Stiu, aveati motive. Totul timpul aveti motive de a incalca intelegerile dupa bunul plac.
    ro6: crawler (eagles apache) runda 1
    ro1: crawler (saints) runda 3
    ro6: genseric (atw) runda 2
    ro1: nightcrawler (krypton) runda 4
    ro6: nimeni (aegis) runda 3
    ro1: nimeni (Krypton) runda 5

Pagina 199 din 219 PrimulPrimul ... 99149189197198199200201209 ... UltimulUltimul

Subiecte asemănătoare

1. :: diplomație :: RO-3, Runda a IX-a
    Postat de CM Yaenara în forumul Politica si diplomatie - Server 3
    Răspunsuri: 48
    Ultimul mesaj: 29.12.2016, 02:44:01
  2. :: război :: S5- Runda a V-a
    Postat de amy_creatza în forumul s5.travian.ro
    Răspunsuri: 816
    Ultimul mesaj: 26.06.2013, 18:16:22
  3. S7 - Runda III
    Postat de Nicole în forumul s7.travian.ro
    Răspunsuri: 12