Vizualizare rezultate sondaj: Cine credeti ca va castiga runda actuala?

Votanți
110. Nu poți vota în acest sondaj
Pagina 216 din 219 PrimulPrimul ... 116166206214215216217218 ... UltimulUltimul
Sunt arătate rezultatele de la 2.151 la 2.160 din 2187

Subiect: S1 - Runda IV

Fermier
    Data înregistrării
    25.02.2011

Implicit

Citat În prealabil postat de crawler Vizualizare mesaj
    Pana nu te prezinti vorbele tale sunt... vorbe-n vant. De unde stii tu cat am vorbit eu la telefon si cu cine? Daca unul din lords spune ca am jucat mai mult la telefon inseamna ca asa este? Tu nu ai creier sa treci informatiile prin filtru?
    Pentru informatia ta am vorbit o data la telefon cu allstars si de 2 sau de 3 ori cu sda pentru ca am avut mai multe subiecte de discutie noi jucand si pe s6 impreuna. Din Saints nu am vorbit la telefon decat o data cu baikal, iar din lords cu nimeni. Daca intr-un an de zile inseamna mult, inseamna ca da, am jucat pe telefon.

Cat despre faptul ca joc mai mult pe forum decat pe harta te rog sa consulti statisiticile din joc.

In continuare imi spui pe nme dar nu te prezinti, cine esti?
    Te-ar surprinde sa afli ca stiu cu cine ai vorbit si chiar si ce ai vorbit.Mai bine las-o balta,ai dat chix si asa vei ramane cunoscut ca lider.La fel ai facut si pe s6.ro asa ca sa fim seriosi.Creierul meu filtreaza mai multe informatii decat poti tu duce,asta ca o paranteza.

Artizan
    Data înregistrării
    10.10.2009

Implicit

flit
    din 02/25/11 si pana azi in toate cele 20 de postari ale tale ai doar 3 cu statistici din joc, in restul mesajelor nu faci altceva decat sa improsti cu noroi fostii colegi si sa aduci osanale celor care au jucat impotriva aliantei din care ai facut parte ( oare)
    Se explica rezultatul acestui server daca in Krypton mai sunt inca cozi de topor care gandesc ca si tine
    Eu nu inteleg daca ai fost cu Crawler si pe s6 si pe s1 in alianta ce mama lui proces verbal mai cauti ba in alianta lui?
    Ultima modificare efectuată de amy_creatza; 14.03.2011 la 20:45:47.
    Un popor care voteaza corupti, impostori, hoti si tradatori, nu este victima! Este complice!
    George Orwell
    s1ro-s6ro lord d

Artizan
    Data înregistrării
    11.10.2009
    Locație
    Fetesti

Implicit

@Flit
    ma tu ai jucat serverul asta in kripton?
    cu ce nume?
    ca am inteles ca serverul trecut ai jucat in saints ca spion al lorzilor.
    dupa cum vorbesti aici cred serverul asta ai jucat ca spion al lorzilor in kripton.
    mai bine abtinete.
    daca au ajuns spioni lords sa se laude iar pe forum....
    Ultima modificare efectuată de amy_creatza; 14.03.2011 la 20:52:07.
    dudulainen sever 1 editia 2 esk / dudu&puma server 1 editia 4 saints-freedom
    dudulainen server 4 editia 2 hive / vikingul server2 editia 3 squad
    newteam server 6 editia 2ragnarok / n&d server 6 editia 3 aegis

Implicit

macaron

Omul isi critica liderii , nu prea vad care e problema .
    Acuma ... ai putea sa nu mai postezi pe forum ...
    Ultima modificare efectuată de amy_creatza; 14.03.2011 la 20:47:00.
    aditirex @ ro1 runda 1 - Ages T3 & ro1 runda 3 - Dracon-B
    daton @ ro1 runda 2 - E.Lords
    Praf si Pulbere @ ro1 runda 4 - H.Lords

Banat
    Data înregistrării
    25.03.2008

Implicit

Citat În prealabil postat de macaron Vizualizare mesaj
    Adi are dreptate aici!
    daca ti evidenta evolutiei populatiei satului de la fondare poti determina cu aproxilatie de peste 90% de cate H extinse are si la ce nivel ( in lipsa hambarelor extinse esti obligat sa faci mai multe hambare normale deci cresti populatia o data cu cresterea numarului de hambare) Mai exista un 10% cate tine de experienta proprietarului in sensul ca un jucator mai neexperimentat e tentat sa construiasca si cladiri inutile etc
    cat despre puterea de distrugere a catapultelor inclin sa i-au parte lui Claudiu (daca nu nominalizezi tinta 2 fectul este mult mai distrugator decat daca pui aceeasi tinta ca prima)

despre felicitari aveti pe unul flit care va da l... in spate de cand si-a facut cont pe forum
    Nu ai dreptate.Nu poti sa iti dai seama de cum creste un ww pentru ca nu stii cum e gandit acel ww.Poti sa aflii cu putin noroc ( spionezi avand artefact 5x-10x )capacitatea hambarelor si de acolo sa incerci sa anticipezi/faci supozitii asupra numarului lor si levelelor.In schimb e mai greu putin cu granarul, aici iti trebuie mai multa experienta sa ii anticipezi capacitatea.
    Daca darami minele sau macar o parte din ele te-am bagat in ceata.
    Alt lucru il reprezinta pozitionarea ww-ului, logic incepi cu primarie/usor usor cresti granarul in paralel dai putin din zid, dar daca e pozionat mai departe putin de cadranele adverse zidul il poti lasa si sa il faci daca apar atacuri ( de la 0-20 il faci in 28 de ore parca ).E greu cu ww-u si nu cred ca tu jucand primele 2 luni pe fiecare server ai idee cu se mananca, ca prin 1907 cand te bateai cu arendasii nu era cu ml-uri

@crawler

Cat despre cele 20 de catapulte ale lui urat ele nu fac altceva decat sa iti arate ca sunt 2 hambare extinse si nu cred ca cineva joaca la fantezie cu 2 HE level 1 + primarie, sa zicem ca esti atat de bun incat joci fara targ si iti raman 12 sloturi libere.Din pacate 12*80k=960k.De granare nu am zis nimic si deja ti-am demonstrat ca e musai 1 HE extins ( parca level 18 ) si cand joci cu H normale.
    In fine oricum de cand cu artefactele totul e relativ la ww-uri, iar legat de tinta duba HE nu pot sa nu fiu de acord cu Adi, chiar daca dai level 20-0 e mult mai avantajos sa dai 20-17 x2 ( parca asa iesea la calculele facute nu de mult timp ).

In rest toate cele bune si s-aveti toti o vacanta bine meritata.Si succes pe viitorul s1 celor care vor mai juca.

Senator sade's Avatar
    Data înregistrării
    07.04.2008

Implicit

Citat În prealabil postat de l-g Vizualizare mesaj
    Nu ai dreptate.Nu poti sa iti dai seama de cum creste un ww pentru ca nu stii cum e gandit acel ww.Poti sa aflii cu putin noroc ( spionezi avand artefact 5x-10x )capacitatea hambarelor si de acolo sa incerci sa anticipezi/faci supozitii asupra numarului lor si levelelor.In schimb e mai greu putin cu granarul, aici iti trebuie mai multa experienta sa ii anticipezi capacitatea.
    Daca darami minele sau macar o parte din ele te-am bagat in ceata.
    Alt lucru il reprezinta pozitionarea ww-ului, logic incepi cu primarie/usor usor cresti granarul in paralel dai putin din zid, dar daca e pozionat mai departe putin de cadranele adverse zidul il poti lasa si sa il faci daca apar atacuri ( de la 0-20 il faci in 28 de ore parca ).E greu cu ww-u si nu cred ca tu jucand primele 2 luni pe fiecare server ai idee cu se mananca, ca prin 1907 cand te bateai cu arendasii nu era cu ml-uri

@crawler

Cat despre cele 20 de catapulte ale lui urat ele nu fac altceva decat sa iti arate ca sunt 2 hambare extinse si nu cred ca cineva joaca la fantezie cu 2 HE level 1 + primarie, sa zicem ca esti atat de bun incat joci fara targ si iti raman 12 sloturi libere.Din pacate 12*80k=960k.De granare nu am zis nimic si deja ti-am demonstrat ca e musai 1 HE extins ( parca level 18 ) si cand joci cu H normale.
    In fine oricum de cand cu artefactele totul e relativ la ww-uri, iar legat de tinta duba HE nu pot sa nu fiu de acord cu Adi, chiar daca dai level 20-0 e mult mai avantajos sa dai 20-17 x2 ( parca asa iesea la calculele facute nu de mult timp ).

In rest toate cele bune si s-aveti toti o vacanta bine meritata.Si succes pe viitorul s1 celor care vor mai juca.
    Eu am avut 4k fulgeri pe ww cu cladirile aferente ridicate si demolate pt. asta, e imposibil sa fii sigur ce se intampla la constructii si daca respectivul are hambare normale sau extinse.
    REGULA: Nu discut polemic decat cu persoane care se prezinta cu numele din joc si care raspund la intrebari legate de cariera de jucator/lider travian.
    Fondator Bushido 2007-2010
    Won: s2.com 2006/7; s7.com 2007/8; s3.ro 2007/8; s4.ro 2008/9; s4.ro 2009/10; s5.com 2010/11
    Lost: s4.ro 2007/8; s1.ro 2009/10

Fermier
    Data înregistrării
    25.02.2011

Implicit

Citat În prealabil postat de dudulainen Vizualizare mesaj
    @Flit
    ma tu ai jucat serverul asta in kripton?
    cu ce nume?
    ca am inteles ca serverul trecut ai jucat in saints ca spion al lorzilor.
    dupa cum vorbesti aici cred serverul asta ai jucat ca spion al lorzilor in kripton.
    mai bine abtinete.
    daca au ajuns spioni lords sa se laude iar pe forum....
    Daca eram spion Lords cei din Krypton aveau multe probleme,iti sugerez sa te abtii de la comentarii puerile.

Citat În prealabil postat de macaron Vizualizare mesaj
    flit
    din 02/25/11 si pana azi in toate cele 20 de postari ale tale ai doar 3 cu statistici din joc, in restul mesajelor nu faci altceva decat sa improsti cu noroi fostii colegi si sa aduci osanale celor care au jucat impotriva aliantei din care ai facut parte ( oare)
    Se explica rezultatul acestui server daca in Krypton mai sunt inca cozi de topor care gandesc ca si tine
    Eu nu inteleg daca ai fost cu Crawler si pe s6 si pe s1 in alianta ce mama lui proces verbal mai cauti ba in alianta lui?

Se explica de ce am pierdut cand vede lumea postarile pline de inteligenta ale tale,la fel ai si jucat precum ai postat.Si ca sa te lamuresc legat de crawler,am avut doar incredere in el,nu si in unul ca tine.

Implicit

Citat În prealabil postat de sade Vizualizare mesaj
    Eu am avut 4k fulgeri pe ww cu cladirile aferente ridicate si demolate pt. asta, e imposibil sa fii sigur ce se intampla la constructii si daca respectivul are hambare normale sau extinse.
    Prea multa populatie nu prea da grajdul si ce mai trebuie pentru fulgeri . E cam greu sa pacalesti ca ai juca cu normale . Lumea cam da aleator cand da fake-uri . Cel putin eu am primit mesaje de la oameni mei care imi ziceau ca au nimerit o cazarma extinsa pe cate un secundar la fake-uri :) . Sunt destui care stiu ca grajdul nu prea are ce cauta pe ww .

Senator sade's Avatar
    Data înregistrării
    07.04.2008

Implicit

Citat În prealabil postat de aditirex Vizualizare mesaj
    Prea multa populatie nu prea da grajdul si ce mai trebuie pentru fulgeri . E cam greu sa pacalesti ca ai juca cu normale . Lumea cam da aleator cand da fake-uri . Cel putin eu am primit mesaje de la oameni mei care imi ziceau ca au nimerit o cazarma extinsa pe cate un secundar la fake-uri :) . Sunt destui care stiu ca grajdul nu prea are ce cauta pe ww .
    Eu ma gandeam mai mult invers, sa joci cu normale si sa lasi senzatia ca joci cu extinse. Oricum un extins iti trebuie 20 ca sa poti face alte extinse lvl 1 in ideea ca pun adversarii tinta pe extinse si sa pice alea lvl 1. Deci la fake poti nimeri si normal si extins, nu te ajuta cu nimic, iar populatia daca esti foarte dedicat si builderul nu face constructii si demolari atunci poate ai o sansa sa te prinzi, dar nu m-as baza pe asa ceva cand as ataca un WW. De obicei incerc sa am armate cat mai multe ca sa nu ma obosesc cu calcule, demolez tot si adio :)))
    REGULA: Nu discut polemic decat cu persoane care se prezinta cu numele din joc si care raspund la intrebari legate de cariera de jucator/lider travian.
    Fondator Bushido 2007-2010
    Won: s2.com 2006/7; s7.com 2007/8; s3.ro 2007/8; s4.ro 2008/9; s4.ro 2009/10; s5.com 2010/11
    Lost: s4.ro 2007/8; s1.ro 2009/10

Implicit

Citat În prealabil postat de sade Vizualizare mesaj
    Eu ma gandeam mai mult invers, sa joci cu normale si sa lasi senzatia ca joci cu extinse. Oricum un extins iti trebuie 20 ca sa poti face alte extinse lvl 1 in ideea ca pun adversarii tinta pe extinse si sa pice alea lvl 1. Deci la fake poti nimeri si normal si extins, nu te ajuta cu nimic, iar populatia daca esti foarte dedicat si builderul nu face constructii si demolari atunci poate ai o sansa sa te prinzi, dar nu m-as baza pe asa ceva cand as ataca un WW. De obicei incerc sa am armate cat mai multe ca sa nu ma obosesc cu calcule, demolez tot si adio :)))
    Pai nu prea ai cum sa lasi senzatia ca joci cu extinse ,adica pentru 100 iti trebuie multe normale care urca mult populatia satului .
    Da , e bine sa ai cu ce demola tot , dar ce faci cand n-ai ... atunci devin lucrurile mai interesante :)

Pagina 216 din 219 PrimulPrimul ... 116166206214215216217218 ... UltimulUltimul

Subiecte asemănătoare

1. :: diplomație :: RO-3, Runda a IX-a
    Postat de CM Yaenara în forumul Politica si diplomatie - Server 3
    Răspunsuri: 48
    Ultimul mesaj: 29.12.2016, 02:44:01
  2. :: război :: S5- Runda a V-a
    Postat de amy_creatza în forumul s5.travian.ro
    Răspunsuri: 816