Vizualizare rezultate sondaj: Cine credeti ca va castiga runda actuala?

Votanți
110. Nu poți vota în acest sondaj
Pagina 6 din 219 PrimulPrimul ... 456781656106 ... UltimulUltimul
Sunt arătate rezultatele de la 51 la 60 din 2187

Subiect: S1 - Runda IV

Senator sade's Avatar
    Data înregistrării
    07.04.2008

Implicit

Citat În prealabil postat de folkista Vizualizare mesaj
    Da` ce? S-au scos si oazele?
    Cum sa se scoata oazele ai innebunit? pai primele 4 luni de server numa pe oaze se ia topul ofensiv saptamanal...
    REGULA: Nu discut polemic decat cu persoane care se prezinta cu numele din joc si care raspund la intrebari legate de cariera de jucator/lider travian.
    Fondator Bushido 2007-2010
    Won: s2.com 2006/7; s7.com 2007/8; s3.ro 2007/8; s4.ro 2008/9; s4.ro 2009/10; s5.com 2010/11
    Lost: s4.ro 2007/8; s1.ro 2009/10

Banat
    Data înregistrării
    15.05.2009
    Locație
    bucuresti

Implicit

Citat În prealabil postat de the saint Vizualizare mesaj
    eu am mai spus chestia asta , dar pacat ca nimeni nu recunoaste. ce a fost s1 trecut a fost o rusine la adresa mh de pe server
    nus daca a fost o ''neglijenta'' a MH-lor, mai degraba au inchis ochii, daca incepeau cu banarile...nu mai ramanea nimeni care sa termine serverul.
    ''Politica'' lor este sa ne stoarca de bani, atata tot.

Banat
    Data înregistrării
    12.01.2009
    Locație
    Undeva prin Est

Implicit

Uh.. daca`mi amintesc bine contul Pure Perfect s-a sters pe la jumatea serverului. Am garantii ca nu se va intampla la fel?
    Ma bag eu cu tine:))

Negustor Artifact's Avatar
    Data înregistrării
    30.08.2009
    Locație
    Satu Mare

Implicit

Citat În prealabil postat de sade Vizualizare mesaj
    Parerea mea e ca cei din Germania prefera sa aiba niste jucatori cate 5-6 conturi pe care sa bage gold si pe care sa le tina prin proxy decat sa fie niste jucatori reali care sa nu bage gold deloc. Am mai spus-o, daca i-ar interesa jocul ar permite existenta unui server fara gold in fiecare tara. La 8 servere ro cu gold cum sunt acum daca convertesti unul in fara gold nu se darama pamantul. Travian a castigat un premiu important in 2005 daca imi aduc aminte pentru ce mai bun joc online. Daca cineva ar propune azi travian pentru aceeasi distinctie cei din comisia de evaluare ar zambi ironic.
    Sade, sade...Cata dreptate ai, sade!

Citat În prealabil postat de the saint Vizualizare mesaj
    si eu as prefera un .ro clasic . Si sincer eu zic ca ar fi unul super pt ca acolo ar iesi in evindenta gandirea jucatorului nu gold si dau npc . Atunci nu ar sari toti sa piarda trupe aiurea si multe altele . Si tot ca si o parere personala un clasic. ro ar avea mult mai mare apreciere decat unul gondist. Toti ar avea sanse egale pt ca daca in RL situatia nu iti permite nu ai cum sa te tii dupa cei de gold.

ar trebuie sa facem o petitie ceva de genul sa se bage un server clasic pe .ro
    Aloo. Nu se poate baga asa ceva... :) Ati uitat ca sunt 'enspe mii de idei de imbunatatire a jocului ( adminii le cer...dar de pus in aplicare, nu vorbesc - ar fi prea multe "off-uri" ), dar care nu sunt introduse...Se introduc doar acele idei care stimuleaza consumul e gold :)

Da` ce? S-au scos si oazele?
    Nu, ma refeream la farm pe jucatori
    ! Mons†er
    "I was Born This Way" - X Mother Monster
    !

Implicit

Citat În prealabil postat de Shevcenko Vizualizare mesaj
    Ma bag eu cu tine:))

Cu tine mi-ar face o deosebita placere sa ma joc dar te vad deja implicat pe alte doua servere, iar timpul pe care vreau sa`l aloc travianului este unul limitat.

Sătean
    Data înregistrării
    23.01.2009
    Locație
    Bucuresti

Talking ...

Da. Salutare :) ...

Citat În prealabil postat de sade Vizualizare mesaj
    Nu exista server 100% corect. Si pe un server fara gold se mai triseaza dar sa zicem ca influenteaza 10% jocul si rezultatul; pe un server cu gold+artefacte unde motivatia pentru multicont e mare cred ca si 50% poate influenta deznodamantul serverului. Strategia si la nivel de jucator si de alianta se pierde undeva in ceata. Zi-mi si mie ce rost are sa distrugi un jucator? Sunt de obicei 2 variante: ori e goldist si are si alte conturi pe care le farmeaza si astfel intr-o saptamana reface tot ori nu e goldist si renunta nu inainte de a preda contul la liderul de alianta...
    O petitie de gen ar putea avea succes doar daca voteaza/posteaza un minim de 4-5k useri.. zic eu. Degeaba vrea sade* si inca unu sa joace fara gold daca nu vor toti [si nu isi exprima dorinta in scris ]

cat despre parole.. aproape toti liderii care se implica in joc, inevitabil, au acces la mai multe conturi nu poti sa lasi berbecaru nesupravegheat cand ai spioni in alianta si iti sunt vizitate oazele si capitalele la 3 dimineata, nu ? :D
    sau nu poti sa dai delete la un crop de 9/15 cu lanuri de minim 13...crop ce devine un garaj foarte util.
    Toti am facut,facem si o vom face peste tot. ca nu e permis...nare

Salutari !
    Ultima modificare efectuată de RTYUI; 04.05.2010 la 02:19:45. Motiv: :)

Senator sade's Avatar
    Data înregistrării
    07.04.2008

Implicit

Citat În prealabil postat de RTYUI Vizualizare mesaj
    Da. Salutare :) ...

O petitie de gen ar putea avea succes doar daca voteaza/posteaza un minim de 4-5k useri.. zic eu. Degeaba vrea sade* si inca unu sa joace fara gold daca nu vor toti [si nu isi exprima dorinta in scris ]

cat despre parole.. aproape toti liderii care se implica in joc, inevitabil, au acces la mai multe conturi nu poti sa lasi berbecaru nesupravegheat cand ai spioni in alianta si iti sunt vizitate oazele si capitalele la 3 dimineata, nu ? :D
    sau nu poti sa dai delete la un crop de 9/15 cu lanuri de minim 13...crop ce devine un garaj foarte util.
    Toti am facut,facem si o vom face peste tot. ca nu e permis...nare

Salutari !
    Berbecarul de care zici ar trebui sa fie on sau sa isi pazeasca mai bine trupele. Daca sta unul ON noaptea si are colectie de parole si intra imediat sa salveze situatia cand vede un spionaj la rapoarte, mie mi se pare ca jucam o caterinca de joc si o mare minciuna in care unii se chinuie sa spioneze si sa atace iar niste trisori le rad in nas.
    Cu garajele ai dreptate dar tine cont ca pe un server cu gold cine preia contul baga aur si creste lanurile ca sa aiba loc mai mult Imi amintesc in 2006 cand aveam vreo 3 garaje, imi permiteam doar sa intru pe ele sa supraveghez, nefiind aur nu aveam timp sa ma ocup de cont fiindca era de munca, trebuia sa farmezi, si oricum cand un lan superior dureaza 3 zile sa se faca (fara posibilitate de instante) iti imaginezi cum e. Dar atunci era mai corect pt ca tine cont de faptul ca gold+proxy iti deschid posibilitati enorme; e suficient sa se gaseasca 2-3 maniaci fara viata dar cu bani (oare de unde??!) si ti-au stricat serverul. Sper ca suntem de acord.
    REGULA: Nu discut polemic decat cu persoane care se prezinta cu numele din joc si care raspund la intrebari legate de cariera de jucator/lider travian.
    Fondator Bushido 2007-2010
    Won: s2.com 2006/7; s7.com 2007/8; s3.ro 2007/8; s4.ro 2008/9; s4.ro 2009/10; s5.com 2010/11
    Lost: s4.ro 2007/8; s1.ro 2009/10

Sătean
    Data înregistrării
    23.01.2009
    Locație
    Bucuresti

Implicit :D

din pacate ai dreptate.
    DAR stai sa vezi ce o sa vina... sa ti minte acest post chiar daca nu zic "nimic" acum... o sa il re-aduc la "viata" la momentul potrivit.

@ unde ziceai ca se joaca fara aur si instante ? =)))

Senator
    Data înregistrării
    06.05.2009
    Locație
    Bucuresti

Implicit

Citat În prealabil postat de RTYUI Vizualizare mesaj
    din pacate ai dreptate.
    DAR stai sa vezi ce o sa vina... sa ti minte acest post chiar daca nu zic "nimic" acum... o sa il re-aduc la "viata" la momentul potrivit.

@ unde ziceai ca se joaca fara aur si instante ? =)))

Lasa oamenii sa vada ce o sa fie in curand Travianul...Strici tu toata surpriza...

Fermier
    Data înregistrării
    13.10.2009

Smile ATHENA va fi prezenta

ATHENA va fi prezenta

Proud lider of:
    ATHENA(s1 - runda 1)
    Saints(s1 - runda 2)

Pagina 6 din 219 PrimulPrimul ... 456781656106 ... UltimulUltimul

Subiecte asemănătoare

1. :: diplomație :: RO-3, Runda a IX-a
    Postat de CM Yaenara în forumul Politica si diplomatie - Server 3